Сьогодні, у день Покрови Пресвятої Богородиці, у День українського козацтва та у День Української Повстанської Армії Україна вшановує всіх, хто причетний до почесного і високого звання «Захисник України» – від сивочолих учасників повстанських змагань та бойових дій періоду Другої світової війни до молодих патріотів, котрі у ці дні боронять нашу рідну землю від російського агресора на сході країни.
Від 2015 року, згідно з Указом Президента України Петра Порошенка, 14 жовтня є державним святом – Днем захисника України.
Сьогодні, з нагоди свята, на майдані Незалежності обласного центру відбулися урочисті заходи за участю заступника голови обласної ради Валерія Лескова, голови облдержадміністрації Вадима Лозового, заступника Хмельницького міського голови Анатолія Нестерука, керівників силових та правоохоронних відомств, представників політичних партій, громадських організацій, духовенства, бійців військових підрозділів та курсантів вищих навчальних закладів, мешканців обласного центру.
Учасники зібрання переглянули пряму трансляцію урочистих заходів з м.Києва за участю Президента України Петра Порошенка.
У цей день, 14 жовтня, по всій державі склали урочисту клятву ліцеїсти навчальних закладів з посиленою військово-фізичною підготовкою – майбутні захисники нашої держави.
Так, на майдані Незалежності обласного центру відбулася церемонія складання урочистої присяги 166 ліцеїстами Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та Шепетівського навчально-виховного комплексу №3 у складі «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою».
На завершення дійства майданом Незалежності особовий склад військових підрозділів гарнізону та ліцеїстів у супроводі оркестрів військових частин пройшли урочистим маршем.
Учасники зібрання та гості мали нагоду оглянути військову техніку та озброєння, яка використовується нашими військовими.
Довідка.
День захисника України призначений на свято Покрови недарма. Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно із літописами князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.