Впродовж двох днів з 14 березня представники вітчизняних та іноземних ділових кіл, бізнес-спільноти, урядовці, представники іноземних дипломатичних установ та торговельно-економічних місій в Україні, делегації з різних регіонів України зібрались в обласному центрі на ІІІ Міжнародний економічний форум «Інвестиційні можливості Хмельниччини».
Організаторами такого важливого для нашого краю заходу стали Хмельницька обласна рада, Хмельницька обласна державна адміністрація та Хмельницька торгово-промислова палата. Партнерами ІІІ Міжнародного економічного форуму стали ПАТ “Подільський цемент” CRH в Україні, компанія «SCAME-UА», ТОВ “Дубово Агро”, Кам’янець-Подільське ПАТ “Гіпсовик” та ТОВ «НВК «Екофарм»
У своєму вітальному слові голова обласної ради Михайло Загородний виcловив сподівання що даний захід стане ефективним дієвим майданчиком для комунікацій бізнесу, влади та можливих інвесторів.
«14 делегацій з інших країн виявили зацікавленість у нашому форумі, а це є ознакою того, що Україна в цілому і Хмельниччина зокрема стає цікавою для залучення інвестицій», – вважає керманич області.
Голова облдержадміністрації Вадим Лозовий презентував учасникам форуму інвестиційний потенціалу Хмельницької області.
Вітали учасників Форуму й іноземні гості: Віце-президент Громадської організації «Міжнародний трейд клуб в Україні», перший секретар Посольства Словацької республіки в Україні пані Соня Крайчова та заступник маршала воєводства – Віце-маршал Куявсько-Поморського воєводства Республіки Польща Славомир Копич. Також до привітань долучився Віце-президент Торгово-промислової палати України Ростислав Коробка.
Впродовж першого дня Форму відбулось проведення п’яти панельних дискусійних майданчиків, під час яких увазі учасників представлять кращі практики залучення інвестицій в економіку області, приклади успішних інвестиційних проектів, втілених громадами області. Окрім того, були презентовані інвестиційні проекти у галузі промисловості, інфраструктури, агропромислового комплексу.
Як топ-спікер у тематичній дискусійній панелі «Інвестиції в громади» Михайло Загородний акцентував увагу на успіхах процесу децентралізації на прикладах громад нашої області.
«За чотири роки з початку реформи у 2015 Хмельниччина зробила потужний крок у напрямку розвитку місцевого самоврядування. Ми були піонерами і залишаємось на лідерських позиціях досі, – зазначив Михайло Васильович. – Перші створені громади, які повірили у цю реформу, з відразу ж відчули переваги бюджетної децентралізації та отримали серйозну підтримку держави».
Як розповів посадовець, 21,6% коштів, виділених державою у перший рік децентралізації, використала саме Хмельницька область. Тобто кожна п’ята гривня з усіх коштів пішла на розвиток перших об’єднаних територіальних громад нашого краю.
За чотири роки впровадження реформи суми, які надійшли в нашу область, зросли в дев’ять разів. Якщо у 2015 році це були лише кошти Державного фонду регіонального розвитку та на соціально-економічний розвиток, то вже у наступних роках додалися кошти на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та автомобільні дороги.
«Але це не просто арифметичне збільшення сум державної допомоги, але і якісні зміни самих громадах, – наголосив Михайло Загородний. – Більшість створених громад уже сьогодні дані кошти активно використовують не лише на розвиток інфраструктури, але й навчились заробляти самі. Як результат, приємно відзначити, що вже зараз спостерігається у цих громадах суттєве зростання власних надходжень».
У ході панельної дискусії Михайло Загородний представив і спікерів – голову Полонської міської ОТГ Франца Скримського, голову Дунаєвецької селищної ОТГ Антона Камінського та голову Сатанівської селищної ОТГ Альберта Собкова, які презентували свої напрацювання у залученні інвестицій у свою громаду.
У ході робочої частини Форуму присутні мали можливість послухати практичні поради від міжнародних інвесторів щодо секретів успішної співпраці. Так, модератором панелі «Міжнародне інвестиційне співробітництво» виступила Наталя Бєлякова, а досвідом ділилися представники Польщі, Словакії та Канади.
Після цього учасники Форуму більш адресно розглянули інвестиційний потенціал Хмельниччини. Акцент зроблено було на логістиці Хмельниччини, як невід’ємній складовій успішного бізнес-середовища. В дискусійній панелі «Інвестиції в інфраструктуру Хмельниччини» модератор Василь Міракін, радник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, окреслив цілісну картину логістичного потенціалу регіону.
Наступний блок Форуму був присвячений дискусії на тему «Кращі практики залучення інвестицій в економіку». Роман Примуш, директор Агенції регіонального розвитку провів діалог з топ-менеджерами кращих підприємств Хмельницької області, які мають досвід міжнародного співробітництва.
Далі на учасників чекають презентації кращих інвестиційних проектів розвитку території. Спікерами стануть підприємці й голови об’єднаних територіальних громад, які мають окреслені бізнес-пропозиції для потенційних інвесторів.
У форматі бліц-панелі експерти та їх модератором Олегом Демчуком, головою Агенції сталого розвитку “АСТАР” обговорюватимуть інвестиційні можливості Хмельниччини туристичної
На завершення першого робочого дня учасники Форуму матимуть унікальну можливість, спілкування з іноземними бізнесменами. У форматі В2В працюватиме більше 20-ти міжнародних експертів, які готові розглянути бізнес-кейси і надати необхідну консультативну допомогу.
Завтра, у другий день роботи Форуму, потенційні інвестори матимуть змогу оглянути провідні підприємства Хмельницького та Кам’янця-Подільського, де зустрінуться з керівництвом міст та ознайомляться з їх інвестиційними об’єктами.