Меморіальну дошку В’ячеславу Шаренку відкрито в обласному онкологічному диспансері

5 червня в Хмельницькому обласному онкологічному диспансері відбулось відкриття меморіальної дошки засновнику онкологічної служби Хмельницької області В’ячеславу Шаренку. На захід, приурочений до відзначення Дня медичного працівника, завітали заступник керівника апарату обласної ради Тетяна Зеленко, заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Яків Цуглевич, дружина В’ячеслава Шаренка Марія Григорівна.

У своєму вітальному слові Тетяна Іванівна подякувала керівнику комунального закладу обласної ради – головному лікарю онкодиспансера В’ячеславу Морозу, а в його особі – усьому колективу медичного закладу за професіоналізм, чуйні серця та відданість своїй справі.

“Ви присвятили своє життя гуманній і благородній справі – порятунку життя та здоров’я людей. Ваша місія – складна і відповідальна, а ваша праця не знає свят і вихідних, – зазначила Тетяна Зеленко. – Кожен із Вас виконує надважливу функцію лікування та порятунку людей: чи то на прийомі в поліклініці, чи в операційній. Нехай же Господь за Вашу мужність пошле міцного здоров’я та сил. Дякуємо Вам за все, ангели-охоронці в білих халатах!”.

Багато гарних слів сьогодні лунало про життєвий та професійний шлях В’ячеслава Шаренка. Адже майже 20 років він очолював Хмельницький обласний онкологічний диспансер.

З нагоди свята Грамотами обласної ради, облдержадміністрації  нагороджено кращих працівників медичного закладу.

Довідка.

Шаренко В’ячеслав Васильович, народився 18 грудня 1940 року в селі Білокриниця, Кременецького району, Тернопільської області.

         По закінченню, в 1966 році, Тернопільського медичного інституту працював лікарем нейрохірургом Хмельницької обласної лікарні.

         З 1973 по 1982 рік обіймав посаду заступника завідуючого Хмельницьким обласним відділом охорони здоров’я.

         У лютому 1982 року  призначений на посаду головного лікаря Хмельницького обласного онкологічного диспансеру. Приймав безпосередню участь у проектуванні закладу. В короткі терміни  завершив будівництво закладу та налагодив повноцінну його роботу, увівши в експлуатацію вузькопрофільні онкологічні відділення. Хмельницький обласний онкологічний диспансер, як спеціалізований онкологічний заклад  був побудований одним із перших на Україні.

         Посаду головного лікаря обласного онкологічного диспансеру суміщав з обов’язками головного онколога області. Був одним з ініціаторів формувавання  онкологічної служби України, як окремої медичної галузі. 

Став засновником і фундатором онкологічної служби Хмельниччини, сформував кадровий колектив онкологів у районах і містах області,  створив та налагодив мережу і роботу  районних та міських онкокабінетів, оглядових кабінетів, сприяв їх розвитку та удосконаленню.

Запровадив ефективні лікувально-діагностичні, онкопрофілактичні заходи шляхом розробки конкретних лікувальних і профілактичних дій, форм і методів роботи структурних підрозділів закладів охорони здоров’я щодо збереження та зміцнення здоров’я населення, поліпшення якості надання медичної допомоги, оптимізації використання кадрових, фінансових та матеріально-технічних ресурсів. З метою забезпечення якості, доступності та ефективності медичної допомоги онкологічним пацієнтам втілив науково-обґрунтовані медичні стандарти  надання спеціалізованої онкологічної  допомоги на засадах доказової медицини.

Перебуваючи на посаді головного лікаря  Хмельницького обласного онкологічного диспансеру  (з 1982 по 2001 роки)   сформував високопрофесійний колектив лікарів онкологів. За його керівництва, ініціювання та сприяння в закладі  були запроваджені  надскладні оперативні втручання при злоякісних новоутвореннях різних локалізацій, новітні науково-технічні досягненння діагностування, профілактики і лікування онкозахворювань. 

         Зважаючи на значний внесок у розвиток медичної галузі, зокрема формування онкологічної служби, новаторство, за заслуги перед державою і суспільством нагороджений Орденом «Знак Пошани»,  Почесним знаком «Відмінник охорони здоров’я», медаллю «Ветеран праці», неодноразово нагорожувався грамотами і відзнаками обласного управління охорони здоров’я, обласної і  міської ради.

         За свою відданість і служіння народу  обирався депутатом обласної ради  трьох скликань.

         Помер 9 жовтня 2008 року.

 

попередня статтяУАРОР: до завершення 2019 року Україна може отримати нову мапу районів
наступна статтяВирує Міжнародна агропромислова виставка “Агро-2019”