Перетворимо пластик на добро: пілотний проєкт “Япомога” стартував в області

У продовження реалізації екологічного проєкту “Хмельниччина йде на чистоту!” 20 вересня за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулась презентація нового пілотного проєкту “Япомога”  у Волочиській міській громаді.  Відтепер учні трьох місцевих шкіл зможуть долучитись до сортування сміття і водночас робити добрі справи.

Перші “Япомогабокси” встановлено поки у трьох міських школах – навчально-виховному комплексі, загальноосвітніх школах № 1 та №5. Ці інноваційні автомати перетворюють відходи на благодійність і придбані без жодних затрат бюджетних коштів, виключно за фінансування благодійного фонду  “МИ ПОРУЧ”.

За словами  ІT-підприємця з Києва, ініціатора реалізації даного проєкту  Руфата Раімова, такі “Япомогабокси” були встановлені у восьми школах столиці ще минулого року. Принцип дії простий. Викидаючи пластикову пляшку, люди самі зможуть вирішити, куди відправити віртуальні накопичені кошти. Відповідно, сміття буде не просто давати корм для тварин, але й робити багато чого корисного. Наприклад, у Волочиську віртуальні кошти можна буде переказати для будівництва притулку для тварин, або на допомогу місцевому центру соціальної реабілітації дітей.

Сьогодні під час презентації проєкту був присутній і голова громадської організації “Екологічна нація”  Богдан Красавцев. Для школярів він презентував свою книгу “Еко-історії для моїх маленьких друзів”, а окремі примірники видання  було вручено шкільним бібліотекам. До речі, ці книги екологічного спрямування же передано у понад 600 шкіл і бібліотек України та 12 зарубіжних країн, серед яких Німеччина, Франція, Туреччина, Японія, Угорщина, а також їх отримали діаспори США і Канади.

Координатор Партнерства «Green Business Ukraine» Оксана Луценко зауважила, що запровадження проєкту на території області здійснюється з метою екологічного виховання підростаючого покоління та є гарним прикладом співпраці громади та благодійної організації.

Учасники заходу переглянули фільм про шкідливий вплив сміття на навколишнє довкілля та водночас ознайомилися із системним підходом з утилізації твердих побутових відходів.

У школах, де реалізується пілотний проект, з числа учнів 6-8 класів сформовані екологічні патрулі, які слідкуватимуть за сортуванням сміття у закладі.

Встановлення “Япомогабоксів” насамперед у навчальних закладах цілком виправдане. Адже таку ідею допомогти бездомним тваринам і врятувати екологію діти підхоплюють з особливою радістю та ентузіазмом.

“Наша мета – покращити екологічні знання  жителів області. Саме тому ми у червні ініціювали екопроєкт “Хмельниччина йде на чистоту”, а сьогодні дали старт новому пілотному проєкту “Япомога” – зазначила Віолета Лабазюк. І я вірю в його успішну реалізацію. Якщо люди з дитинства навчені допомагати тваринам, піклуватись про екологію, то і в майбутньому вони не стануть догхантерами і не викидатимуть сміття на узбіч”.

Голова обласної ради має амбітні плани – після успішного старту проєкту в пілотній Волочиській громаді встановити такі Япомогабокси  впродовж навчального року у школах кожної міської територіальної громади. Далі, з часом, сортувальні автомати з’являться у всіх громадах Хмельниччини.

Як приклад успішного результату, за менш ніж рік реалізації проєкту у київських школах утилізовано понад 10 тон пластику та зібрано кошти на корм більше тисячі тварин. Окрім того, надано допомогу літнім людям.

Пам’ятаймо, одна людина, один “япомогабокс” не здатні змінити світ. Проте разом ми зможемо все!  Це наша турбота про Землю та поміч тим, хто цього потребує”, – переконана Віолета Лабазюк.

Перебуваючи з робочою поїздкою у Волочиську Віолета Лабазюк взяла участь у відкритті нового сучасного спортивного майданчика на території Волочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, де голова обласної ради навчалася.

Як зазначила Віолета Лабазюк, інтерес молоді до занять фізичною культурою і спортом формується, перш за все, належними для цього умовами. А відкриття сучасних спортмайданчиків і придбання сучасного інвентаря та обладнання дасть можливість якнайбільше залучити до спорту підростаюче покоління. З цією метою обласною радою прийнято обласну програму «Спортивний майданчик на 2022-2026 роки», якою на умовах співфінансування – 30 відсотків з місцевого бюджету і 70 з обласного бюджету – передбачається будівництво багатофункціональних спортивних майданчиків зі штучним покриттям у кожній територіальній громаді для занять спорту дітям у позаурочний час.

Перебуваючи у стінах рідної школи, Віолета Лабазюк ознайомилася з матеріально-технічною базою навчального закладу, умовами навчання та перебування учнів, оглянула експозицію шкільного музею, поспілкувалася з педагогами.

 

попередня статтяРекрутинг від служби зайнятості: переваги для роботодавців
наступна статтяПривітання голови обласної ради з нагоди Дня міста Славута