Сьогодні, коли наша країна переживає складні часи у зв´язку з коронавірусною ситуацією, будь-яка навіть найменша допомога для медичних закладів є досить важливою.
Вчергове Фонд Caritas Ukraine-Holland (Голландія) спільно з благодійним фондом «Карітас Україна» в Хмельницькій області в особі отця Івана Данкевича та БФ «Карітас Чемерівці» в особі отця Василя Демчишина презентували з Голландії благодійну допомогу для Хмельницької обласної лікарні – комунального закладу обласної ради.
Для потреб обласної лікарні надійшло п´ять електричних функціональних ліжок, а також інвалідні візки, приліжкові тумбочки та матеріали медичного призначення.
Як зазначив директор благодійного фонду «Карітас Чемерівці» отець Василь Демчишин, дана благодійна допомога протягом чотирьох місяців не змогла на кордоні пройти митний контроль. Але за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк та благодійного фонду «Ми поруч» розмитнення було пришвидшено і вантаж медичного призначення прибув до пацієнтів обласної лікарні. У планах благодійників – за будь-якої можливості доставляти іноземну благодійну допомогу медичного призначення не лише для обласної лікарні, а й для обласної дитячої лікарні, які вкрай потребують поліпшення матеріально-технічної бази.
За словами директора КНП «Хмельницька обласна лікарня» Якова Цуглевича, що попри фінансування з обласного бюджету, у закладі є постійна потреба у наявності електричних функціональних ліжок, меблів та виробів медичного призначення, оскільки відповідно до вимог 50 відсотків ліжкового фонду відділення має бути заповнене функціональними ліжками. Тому благодійна допомога є досить вагомою для медичного закладу.
Директор благодійного фонду «Карітас Чемерівці» отець Василь Демчишин від імені Фонд Caritas Ukraine-Holland, БФ «Карітас Хмельницький» та від себе особисто подякував за всебічне сприяння в отриманні благодійної допомоги з Голландії та висловив надію на подальшу плідну співпрацю та підтримку задля допомоги медичним, освітнім закладам та усім потребуючим верствам населення.
Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі.
Слово “Карітас” означає воднораз любов і милосердя, співчуття та благодійність.
Протягом 26 років сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки нашій роботі. Робота Карітасу України сфокусована на 6 основних напрямках:
- допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі;
• охорона здоров’я;
• допомога людям з особливими потребами;
• соціальні проблеми міграції;
• допомога в надзвичайних ситуаціях;
• розбудова громад.
Місія Карітасу України: Розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.
Мета Карітасу України: Розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України, незалежно від національної приналежності чи віросповідання.
Принципи Карітасу України: Ефективність. Доступність. Прозорість.
Карітас України чотири рази ставав переможцем Національного конкурсу «Благодійна Україна» (у 2013, 2014, 2016 та 2017 роках) та є незмінним лідером Національного рейтингу благодійників України протягом 6 років. У 2019 році Карітас України став першим фондом, що тримав Почесну відзнаку Богдана і Варвари Ханенків.
Карітас України сьогодні це:
• Понад 30 регіональних організацій у 15 областях України.
• Понад 1 000 співробітників та волонтерів.
• Допомога потребуючим незалежно від віросповідання, етнічного походження, статі чи віку, базуючись на християнських засадах і цінностях.
• Сотні тисяч потребуючих, покращити стан яких змогла матеріальна, соціальна, психологічна та юридична допомога, надана співробітниками Карітасу.
• Комплексний та системний підхід до вирішення соціальних питань: ми не концентруємось на одній чи двох суспільних проблемах, а беремо до уваги їх сукупність, послідовність і потенційні наслідки.
• Висока кваліфікація працівників, постійний професійний розвиток завдяки участі у власних та партнерських тренінгах, семінарах, конференціях; стажування в Україні та за кордоном.
• Наукові підходи у соціальній роботі, власні дослідження проблем медицини, міграції, безробіття, безпритульності, сирітства і вуличного способу життя дітей та молоді, інтеграції людей з інвалідністю тощо.
• Ефективна та практична соціальна і матеріальна допомога, а також активна просвітницька діяльність.
• Багаторічне партнерство як з українськими, так і міжнародними благодійними фондами та громадськими організаціями, державними структурами.
• Безперервний обмін досвідом з міжнародною мережею Карітасу, що має понад 115-річну історію і об’єднує 165 національних організацій, з 200 країн світу, з персоналом у декілька мільйонів співробітників та волонтерів.