Територіальні громади та публічні управлінці розпочали онлайн-навчання з основ кібербезпеки

505

З 5 жовтня стартував другий етап онлайн-навчання представників органів місцевого самоврядування та публічних управлінців основам кібербезпеки та впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в своїх громадах краю.

Навчальний онлайн курс «Основи кібербезпеки для представників державних органів»це вже другий етап реалізації заходів Меморандуму про взаєморозуміння, який у серпні цього року підписала голова обласної ради Віолета Лабазюк та Фонд цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global). Першим етапом стало проведення у вересні дводенного семінару з основ кібербезпеки для керівників територіальних громад області.

Сьогодні у своєму вітальному слові до учасників онлайн-курсу Віолета Лабазюк побажала усім плідної та успішної  роботи.

“Світ змінюється. Світ стає цифровим. При сучасному рівні користування комп’ютерами та телекомунікаційними мережами ніхто не захищений від кібератак. Сподіваюся, що наш освітній захід дасть можливість кожному його учаснику не лише розширити свій кругозір щодо кібербезпеки, але й усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи”,зазначила голова обласної ради.

За словами регіонального координатора CRDF Global в Хмельницькій області Вадима Басистого цей курс дозволить дізнатися про основні загрози в інформаційному просторі, які можуть призвести до компрометації особистих та/або державних даних, оцінити можливі ризики ігнорування правил кібербезпеки, запам’ятати основні рекомендації щодо захисту власних та державних даних та засвоїти правила безпечного користування електронними пристроями та додатками.

Крім того, після проходження навчальних модулів, кожен зможе перевірити якість засвоєного матеріалу за допомогою практичних завдань та отримати сертифікат про проходження курсу.

До речі, розробники курсу не відкидають припущення, що в умовах загальної діджиталізації в Україні наявність такого сертифікату може стати необхідною умовою при прийнятті на роботу.

Курс можна пройти на платформі CRDF Global за посиланням:

https://state-cyber-edu.org/…/usr/login/registration

Після проходження курсу на прохання розробників потрібно буде заповнити  коротку гугл-форму для зворотного зв’язку:

https://forms.gle/z8fNE5GQFfrp4Vq69