21 грудня голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у фінальній онлайн-зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування Хмельницької області щодо навчального онлайн-курсу «Основи кібербезпеки для представників державних органів».
На сьогодні понад тисячу посадових осіб місцевого самоврядування нашого краю уже успішно завершили Програму підготовки у сфері розбудови можливостей з безпеки інформації, кібербезпеки та підвищення обізнаності публічних управлінців.
Відтак, Хмельниччина стала першою в Україні, яка почала впроваджувати основи кібербезпеки серед територіальних громад. Усе це стало можливим завдяки Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному у серпні головою обласної ради Віолетою Лабазюк та Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global).
Навчальний онлайн курс «Основи кібербезпеки для представників державних органів» – це вже другий етап реалізації заходів Меморандуму. Першим етапом стало проведення у вересні дводенного семінару з основ кібербезпеки для керівників територіальних громад області.
У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк подякувала за активну участь усім учасникам семінарів та висловила впевненість у важливості отриманих знань особливо під час запровадження електронного документообігу у найважливіших сферах життєдіяльності.
“Сподіваюся, що наша з вами спільна робота на семінарах з кібербезпеки дала можливість кожному його учаснику не лише усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи, а й озброїла вас новими знаннями та навиками”, – зазначила голова обласної ради.
За словами Віолети Лабазюк позитивною новиною стало прийняття Закону України «Про критичну інфраструктуру», яким запущено систему захисту об’єктів критичної інфраструктури. Пройшовши всі етапи законодавчого процесу, Закон чітко визначає, що метою державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури є забезпечення безпеки об’єктів, запобігання проявам несанкціонованого втручання в їх функціонування, прогнозування та запобігання кризовим ситуаціям на об’єктах критичної інфраструктури. Управління національною на місцевому рівні покладено і на органи місцевого самоврядування.
“Дуже важливо, що відтепер ми маємо і законодавче підгрунтя, аби захистити свою інформацію, зокрема конфіденційну та фінансові дані”, – вважає голова обласної ради.
В свою чергу, Регіональний координатор CRDF Global в Хмельницькій області Вадим Басистий презентував учасникам онлайн-зустрічі кафедру кібербезпеки Хмельницького національного університету та окреслив основні аспекти подальшої співпраці з територіальними громадами Хмельницької області.
До речі, по закінченню онлайн-зустрічі Віолета Лабазюк вручила Подяку Хмельницької обласної ради Вадиму Басистому та всьому колективу CRDF Global за вагомий особистий внесок у впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій на Хмельниччині та активну співпрацю з органами місцевого самоврядування.