Водоспад Бурбун розташований в каньйоні річки Бобрівка біля села Лисець Дунаєвецького району Хмельницької області, у північній його околиці. Це несподівана знахідка серед місцевих природніх пам’яток. Чаруючий водограй нагадує райський куточок, незіпсована дика природа, каміння вкрите мохом, кущі папороті.
Дивне озеро, яке утворює водоспад, має гарний колір бірюзи. Вода тут дзеркально чиста і прозора. Навіть в літні дні вода в озері низької температури. Така природна особливість пов’язана з тим, що ущелина сформувалася з кремнієвих порід і ракушняка.
П’ятиметровий водоспад схований в гущавині каньйону і впадає в невелике озерце з блакитною водою.
Довгий час це затишне місце залишалося поза увагою туристів, навідувалися туди лише місцеві жителі. Проте, як розповідають селяни, останніми роками водоспад став навдивовижу популярним і відвідуваним місцем серед мандрівників. Сюди їдуть відпочити, покупатися, насолодитися краєвидами і чи не в першу чергу зробити ефектні фотографії на фоні блакитного озера з водоспадом посеред скель.
Навколо водойми росте велика кількість дерев і чагарників, які захищають ущелину від сонячного світла і тепла. У літній період прохолодна вода озера привертає відпочиваючих, бажаючих поринути у водойму. Це мальовничий пам’ятник, створений природою, який варто побачити.
Місцеві жителі кажуть, щоби спокійно погуляти, краще приїздити до Бурбуну в будні або рано-вранці. Ближче до вечора біля водоспаду стає надто багато людей.
Біля водоспаду обладнано кілька дерев’яних лавок з столами для тих, хто хоче відпочити і пообідати. Якщо місце буде зайняте, цілком реально знайти затишну галявину над водоспадом. Там можна й поставити за потреби намет, але місця є мало.
Цікаво, що у 2019 році завдяки участі у Всеукраїнському проекті «Неймовірні села України-2019» посольство Нідерландів обрало село Лисець для озеленення пагорбу поблизу водоспаду Бурбун декоративними рослинами (близько 600 штук).
Незалежно від погодних умов вода у цьому водоспаді завжди холодна. Однак охочих зробити фотографію або просто освіжитися це не лякає. Найбільші відчайдухи стрибають в озеро з висоти водоспаду – глибина озера дозволяє.
Біля водоспаду є пірси і тарзанка. Над водоспадом знаходить затишна галявина, де можна поставити за потреби намет. Однак, щоб залишитися тут, варто заздалегідь запастися їжею та одягом. За кілька метрів вздовж течії можна дістатися джерела з прісною водою.
Водоспад Бурбун розташований за 83 кілометри від міста Хмельницький. Дорога з Хмельницького до водоспаду Бурбун займе близько півтори години. Від Дунаївців до водоспаду 20 кілометрів. Їхати трасою через село Голозубинці до села Лисець. При в’їзді до села Лисець є табличка з напрямком руху до водоспаду, проїхавши вулицею ви побачите ще одну таку табличку. Далі село закінчується і починається польова дорога.