В обласній раді тривають засідання комісій з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2021 рік та за І-й квартал 2022 року.
Сьогодні за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука та Валентина Соколюка розпочала свою роботу комісія з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів соціального захисту.
Члени комісії – депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради, Департаменту соціального захисту, фінансів облдержадміністрації заслухали інформації керівників та фінансистів комунальних закладів соціального захисту про минулорічну діяльність та роботу закладів у першому кварталі поточного року.
Загалом, в управлінні обласною радою знаходиться 28 закладів соціального захисту.
Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність 13 об’єктів, а саме: Базалійський, Білогірський, Вереміївський, Вільховецький, Довжоцький, Китайгородський, Бахматовецький, Лісоводський, Смотрицький, Черчецький, Мазниківський, Кушнирівський, Ліщанський будинки для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
Директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ірина Ковальчук зазначила, що на утримання діючої мережі інтернатних установ у минулому році по загальному фонду обласного бюджету було виділено майже 190 млн гривень. Основна частина цих коштів направлено на фінансування видатків саме на будинки-інтернати для літніх людей та інвалідів системи соціального захисту, в яких на завершення 2021 року перебувало 1896 підопічних. Більша частина видатків була спрямована на виплату працівникам заробітної плати, оплату комунальних послуг, харчування підопічних та придбання для них медикаментів.
За словами Ірини Ковальчук, на сьогодні у закладах соціального спрямування – стаціонарною соціально-медичною установою загального типу проживає 2 тисячі 208 осіб, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування.
Згідно з індивідуальними програмами особи з інвалідністю у інтернах установах повністю забезпеченні палицями, новими інвалідними візками та іншими необхідними засобами пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною допомогою. Проживаючі в установах забезпечені згідно натуральних добових норм раціональним чотириразовим харчуванням, медикаментами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, одягом та взуттям.
Заклади соціального захисту також стали прихистком для 393 внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають у нашій області. На їх перебування та харчування з обласного бюджету додатково було виділено понад 25 млн гривень.
Керівництво та депутатів обласної ради цікавило використання кожним закладом у минулому році коштів на теплопостачання та енергоносії, витрати на одного пацієнта, потребу у передбаченні капітальних видатків для здійснення поточних ремонтних робіт та заходів з енергозбереження.
Окрім цього, членів комісії цікавили менеджерські здібності керівників до здійснення заходів з енергоефективності, підтримки температурного режиму, дотримання протипожежних заходів, підготовка закладів до опалювального сезону, встановлення альтернативних видів електроенергії тощо.
Пріоритетними напрямками роботи інтернатних закладів члени комісії назвали підвищення обслуговування та створення домашніх умов проживання для мешканців установ.
Для покращення надання соціальної допомоги підопічним, на переконання Віолети Лабазюк та членів комісії, керівники установ мають постійно співпрацювати з благодійними організаціями та міжнародними фондами та залучати позабюджетні кошти.
Також члени комісії заслухали інформацію Ірини Ковальчук про подальшу діяльність мережі обласних закладів соцзахисту.
Решта 15 комунальних закладів соціального захисту звітуватимуть про свою фінансово-господарську діяльність завтра, 30 червня.