Віолета Лабазюк відвідала заклади соціального захисту

28 червня голова обласної ради Віолета Лабазюк здійснила робочу поїздку до закладів соціального захисту обласної комунальної власності – Кушнирівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю і Лонковецького психоневрологічного інтернату.


Заклади перебувають в управлінні обласної ради та фінансуються з обласного бюджету.

Віолета Лабазюк ознайомилася з умовами перебування проживаючих в установах, поспілкувалася з працівниками закладу та підопічними, переконалась у належному використанні майнових комплексів.

Інтернати є стаціонарними соціально-медичними установами загального типу для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Їх пріоритетними напрямками є підвищення обслуговування та створення наближених до домашніх умов проживання мешканців.

Згідно з індивідуальними програмами підопічні повністю забезпечені палицями, новими інвалідними візками, та іншими необхідними засобами пересування, медикаментами, медичним обладнанням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я, а також проживаючі забезпечені раціональним чотириразовим харчуванням (згідно натуральних добових норм), медикаментами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування, одягом та взуттям.

Вартість одного ліжко-дня у Кушнирівському будинку-інтернаті становить 372,91 грн, у Лонковецькому психоневрологічному інтернаті – 378,08 гривень.

Під час робочих поїздок до закладів комунальної власності, голова обласної ради спільно з представниками управління спільної власності територіальних громад виконавчого апарату не лише знайомляться з діяльністю установ та їх матеріально-технічним станом, а й оцінюють ефективність менеджерської роботи керівників комунальних установ та, у зв´язку з обмеженим фінансовим ресурсом обласного бюджету, вивчають питання подальшого раціонального функціонування закладів.

Віолета Лабазюк переконана, що сьогодні вкрай важливо налагодити ефективну співпрацю між депутатським корпусом обласної ради та керівниками закладів комунальної власності, серед яких велика кількість саме соціального спрямування. Наразі вони потребують особливої уваги з боку органів місцевого самоврядування, адже з перших днів війни заклади приймають не лише місцевих пацієнтів, а й осіб з інших регіонів України, де тривають активні бойові дії, зокрема з Донецької та Луганської областей.

Хочу висловити слова вдячності колективам закладів за щоденну важку працю та належний догляд за вихованцями. Розуміємо, що люди опинились у складних життєвих обставинах та не мають змоги самостійно про себе піклуватись. А на базі закладів вони отримують якісні та своєчасні послуги, завжди знаходяться під наглядом, а найголовніше – в безпеці“,- говорить голова облради.

Під час спілкування з головою керівник Кушнирівського будинку-інтернату Любов  Соломіна зазначила, що головним проблемним питанням для закладу залишається проведення ремонтних робіт. В 2021 році було заплановано провести капітальний ремонт харчоблоку та їдальні, котельні та системи опалення. Кошторисна документація на проведення даних робіт та експертизи виготовлені в квітні місяці 2021 року. А капітальний ремонт харчоблоку та їдальні,котельні та системи опалення залишається проблемним питанням на 2022 рік.

Питання проведення капітального ремонту харчоблоку та їдальні озвучила й керівник Лонковецького психоневрологічного інтернату Євгенія Василенко .

У свою чергу, голова ради зазначила, що за наявності відповідного фінансового ресурсу та проектно-кошторисної документації питання проведення ремонтних робіт та виділення коштів під дані проекти буде ініційовано на одній з сесій Хмельницької обласної ради.

Керівники закладів разом з колективами докладають максимум зусиль, аби люді, які не можуть про себе піклуватись почувались комфортно та затишно. Протягом року мешканцям проводяться різні культурно-масові заходи, тематичні вечори до державних та релігійних свят та організовуються святкові обіди. А просторі кімнати в житловому корпусі відповідають сучасному інтер’єру. До послуг підопічних кімната відпочинку та бібліотека.

попередня статтяЗапрошуємо на благодійну виставку-продаж ікон та картин
наступна статтяБалансова комісія аналізує діяльність комунальних закладів соціального захисту