Україна є першою країною в світі, яка відновила навчальний процес в умовах війни. На сьогоднішній день в області триває посилена робота у напрямку створення безпечних умов для реалізації належного освітнього процесу на базі всіх закладів області.
Вчора під час спільної наради з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом, у якій взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, його заступник Володимир Юр`єв, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Олександр Луцький, директор Департаменту освіти та науки ОДА Дарія Басюк, представники ДСНС та Нацполіції, було порушено низку питань щодо безпекової ситуаціїї в області та освітнього процесу в умовах війни.
Учасники обговорили питання роботи закладів освіти області, їхню забезпеченість захисними спорудами, кадрові питання, зокрема працевлаштування вчителів з-поміж ВПО, а також залучення до навчання внутрішньо переміщених дітей, роботу закладів дошкільної освіти, підготовку до опалювального сезону і перебіг вступної кампанії.
Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, формування належної безпекової ситуації в навчальних закладах під час освітнього процесу є одним із пріоритетних напрямків у роботі всіх структур Хмельниччини.
«Хмельниччина сьогодні є потужним гуманітарним тилом для всієї України. За більш ніж півроку повномасштабної війни наша область прийняла майже 400 тисяч вимушено переміщених осіб. Близько 100 тисяч переселенців наразі проживає у нашому регіоні на постійній основі. Тому головне завдання усього депутатського корпусу Хмельницької обласної ради – забезпечити сприятливі умови для перебування переселенців на Хмельниччині, надати їм робочі місця та залучити дітей до навчального процесу», – зазначила голова ради.
У свою чергу Міністр наголосив на важливості облаштування укриттів за новими стандартами всіх навчальних закладів, де вони відсутні. На вирішення цього питання на наступний рік у бюджеті заплановано виділення субвенційних коштів у розмірі 1,5 млрд гривень.
«Хмельницька область – одна з тилових областей, яка прихистила велику кількість ВПО, належним чином організувала освітній процес та продовжує гідно тримати освітній фронт. Нині ж до закладів освіти зареєстровано 5809 дітей з-поміж ВПО, які продовжують здобувати освіту на Хмельниччині. Також працевлаштовано 20 педагогів, які вимушено змінили місце проживання», – наголосив Сергій Шкарлет.
Варто зазначити, що на Хмельниччині запрацював перший освітній хаб, де діти можуть навчатися, а дорослі за короткі терміни – опанувати нові навички. За час своєї роботи інноваційне освітнє об’єднання допомогло більше 7 тисячам внутрішньо переміщених осіб, програми навчання пройшли понад 150 слухачів.
У ході робочої зустріч Міністр разом з місцевими посадовцями відвідав низку освітніх закладів, зокрема: Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус», Комунальний заклад загальної середньої освіти “Початкова школа №1” й ДНЗ “Кобзарик” Хмельницької міської ради та Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Посадовці ознайомились з матеріально-технічними базами закладів, проінспектували організацію навчання, зокрема облаштування захисних споруд, навчальних класів та харчування учнів. У ході діалогу з педагогічними колективами закладів та учнями обговорили питання безперебійної роботи та створення належних умов для здобуття якісної освіти.