Щороку в першу неділю червня працівники водного господарства святкують свій професійний день, заснований у 2003 році.
Під час урочистих з цієї нагоди зборів від імені депутатів обласної ради працівників водного господарства краю привітав голова облради Михайло Загородний.
«Від вашої компетенції та вміння залежить життєзабезпечення цілющою водою кожного з нас. Ви робите досить важливу й таку, можливо, непомітну роботу, яка дозволяє підтримувати водогосподарські об’єкти на належному рівні», – сказав Михайло Васильович, звертаючись до учасників урочистостей.
Наша держава, як сказав очільник облради, має у своєму потенціалі великі водні ресурси, без кваліфікованих фахівців, пов’язаних з природними водними ресурсами не обійтися ні в побутовому, ні в соціальному відношенні. Подача води в житлові будинки та організації, боротьба з паводками та підтопленнями, екологічні заходи – все це знаходиться в руках працівників водного господарства.
Разом із побажаннями стабільності та всіх гараздів з нагоди професійного свята Михайло Загородний відзначив окремих працівників управління Грамотами обласної ради та цінними подарунками.
Начальник управління обласного управління Юрій Димінський зазначив, всі працівники відомства від керівника до рядового працівника спрямовують всі зусилля на те, аби стан водних ресурсів в області був якісний і досяг оптимального стану.
Хмельницьке обласне управління водних ресурсів у межах своїх повноважень забезпечує на території області вирішення таких завдань як забезпечення експлуатації загальнодержавних і міжгосподарських державних меліоративних систем, управління водними ресурсами, проведення моніторингу стану поверхневих водних ресурсів, моніторинг меліорованих і прилеглих до них земель та захист від шкідливої дії вод.
З метою реалізації державної політики у сфері водного господарства на території області водогосподарськими організаціями здійснюється діяльність спрямована на виконання загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, що фінансується з державного бюджету та Програми розвитку водного господарства області на період до 2021 року, що фінансується з обласного бюджету.
Водогосподарськими організаціями області забезпечено ефективне використання 89,7 тис.га меліорованих земель для потреб сільськогосподарських товаровиробників.
Протягом 2016 року виконано земляних робіт з очищення міжгосподарської мережі – 31,4 тис.м.куб. Обкошування каналів здійснено на площі 328,3 га, відремонтовано 195 гідротехнічних споруд.
Хмельницьким облводресурсів виготовлено 22 паспорти водних об’єктів, розроблено режими роботи 31 руслового водосховища на період пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році.
Виготовлено 13 правил експлуатації водосховищ, 5 правил експлуатації водних об’єктів малих гідроелектростанцій та 2 правила експлуатації гідротехнічних споруд на річках області.
З метою подальшого отримання в установленому чинним законодавством порядку правовстановлюючих документів на гідротехнічні споруди штучних водних об’єктів і впровадження їх платного використання шляхом передачі в оренду, облуправлінням водних ресурсів протягом 2016 року виготовлено технічні характеристики на 129 ГТС, а всього в області паспортизовано 540 гідротехнічних споруд.
Хмельницьким облводресурсів здійснюється державний облік водокористування. В цілому по області в 2016 році надали звіти про використання води 609 водокористувачів.
Лабораторією моніторингу вод та грунтів, що входить до складу Хмельницького облводресурсів, здійснено у 2016 році гідрохімічні дослідження на меліорованих землях – 14612 вимірювань, гідрохімічні дослідження при здійсненні моніторингу поверхневих вод – 2745 вимірювань при плані 2700 вим., інструментально-лабораторні вимірювання у пробах поверхневих, дренажних, грунтових вод при здійсненні робіт за договорами – 5007 вимірювань.
Проводиться Хмельницькою гідрогеолого-меліоративною партією, яка є структурним підрозділом облводресурсів, Протягом 2016 року проведено 5304 заміри рівнів підземних та поверхневих вод, гідрогеолого-меліоративне обстеження проводилося на площі 120 тис.га. Для визначення хімічного складу поверхневих та підземних вод відібрано 92 проби води.