єВідновлення: власники зруйнованого майна можуть використати житлові сертифікати в Дії для купівлі нової домівки

Відтепер за програмою єВідновлення власники зруйнованого через російську агресію майна можуть використати житлові сертифікати в Дії для купівлі нової домівки.

Щоб скористатися сервісом, необхідно подати заяву в Дії про зруйноване майно. Далі комісія органу місцевого самоврядування опрацює її та визначить суму компенсації. Інформацію про це дізнаєтеся в житловому сертифікаті, який підтягнеться в застосунку.

Після цього можете вибрати житло. Це може бути будинок, квартира чи інвестиції в майбутню нерухомість. Ви можете придбати житло за один сертифікат або об’єднати декілька. Крім того, якщо вартість нерухомості вища, ніж сума компенсації, можете доплатити з власних коштів.

Після того як виберете нове житло й домовитеся з продавцем, використайте житловий сертифікат для купівлі цієї нерухомості. Для цього потрібно:

  • оновити застосунок Дія до останньої версії;
  • у розділі єВідновлення відкрити вкладку Сертифікати на житло;
  • натиснути Забронювати кошти.

Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження про те, що кошти заброньовані.

Після цього припиніть право власності на знищене житло. Це можна зробити в нотаріуса чи державного реєстратора. Далі зможете оформити угоду купівлі-продажу на нову домівку. Зробити це потрібно протягом 30 днів у нотаріуса, який має доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Перелік таких спеціалістів доступний за посиланням.

Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю нерухомості. І все — ви законний власник нової домівки!

Загалом українці вже подали майже 8 тисяч заяв про зруйноване майно, щоб отримати компенсацію за програмою єВідновлення й придбати нову квартиру чи будинок. З них 1 636 людей уже мають згенеровані сертифікати, які підтверджують суму компенсації.

Довідково

Послугу компенсації за знищене майно розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

попередня статтяПрезидент підписав законопроєкт № 9111 про гуманітарну допомогу: що зміниться
наступна статтяНа Хмельниччині триває пілотний проєкт щодо управління твердими побутовими відходами за допомогою відкритих даних