Відповідно до затвердженого графіка 15 грудня відбулися засідання двох постійних комісій обласної ради. Під головуванням Івана Гладуняка відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, а під керівництвом Олександра Слободяна – засідання постійної комісії з питань децентралізації, регіонального розвитку та комунальної власності.
У роботі комісій взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник керівника виконавчого апарату облради Тетяна Зеленко, керуючий справами виконавчого апарату облради Валентина Поліщук.
Члени двох комісій опрацювали понад вісім десятків питань порядку денного, внесли свої пропозиції та зауваження до деяких проектів рішень.
Особливо детально члени комісії зупинились на розгляді проекту обласного бюджету на наступний рік.
За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2018 рік, у порівнянні із затвердженим на 2017 рік, збільшено на 112094,1 тис. грн. або на 17,3% та становлять 759 548,8 тис. гривень.
Збільшення надходжень по загальному фонду пояснюється зростанням податку на доходи фізичних осіб на 10,6% у зв’язку із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати із 3200 грн. до 3723 грн., збільшенням поступлень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 12,6% у зв’язку із підвищенням ставок відповідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на 9,0 % у зв’язку з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411.
Основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень у 2018 році буде податок на доходи фізичних осіб, який розраховано в сумі 652,5 млн. грн., який складає 85,9% від прогнозного обсягу доходів загального фонду 2018 року.
За словами доповідача, якщо порівнювати проект обласного бюджету на 2018 рік з попереднім бюджетом, то в ньому є ряд особливостей, а саме: з державного бюджету на фінансування з обласного бюджету передаються 3 вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, на що спрямовується 47,1 млн.грн. власних доходів; з обласного бюджету на фінансування з державного бюджету передаються заклади ветеринарної медицини, що зменшує навантаження на обласний бюджет майже на 55 млн.гривень; мінімальна заробітна плата закладена на рівні 3723 грн.; при розрахунку незахищених статей витрат розпорядників коштів врахований показник інфляції в розмірі 9%; вперше передбачаються нові видатки – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 456,5 млн.грн. за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.
Втім, за словами Сергія Пенюшкевича, цей проект бюджету є базовим, без розподілу капітальних видатків, але він збалансований і забезпечує потребу по захищених статтях видатків в умовах підвищених соціальних стандартів, тарифів і цін. А питання, які не були враховані зараз, будуть розглядатися в процесі уточнення показників бюджету при розподілі вільного залишку коштів та видатків розвитку на найближчій бюджетній сесії.
Саме сьогодні – останній день роботи депутатів у постійних комісіях. У середу, 20 грудня, усі пропозиції та зауваження розглянуть члени президії обласної ради.
Пленарне засідання чергової сімнадцятої сесії заплановане на 22 грудня цього року.