На пленарному засіданні чергової сесії, 20 жовтня, депутати заборонили проведення гастрольних заходів на території області особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.
Рішення прийнято з метою зменшення ідеологічного впливу особами, які публічно підтримують агресію сусідньої держави, захоплення Автономної Республіки Крим та підтримують дії «ДНР» та «ЛНР» і таким чином схвалюють дії, направлені на зміну меж території суверенної України, її державного кордону, створюють загрозу для сепаратистських настроїв в області.
Як йдеться у рішенні, обласна рада заборонила проведення гастрольних заходів, концертів, вистав та інших культурних заходів на території Хмельницької області:
«1) особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями, закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади в Україні, зміни меж території або державного кордону України, підбурюють сепаратистські настрої, всебічно схвалюють тероризм на території України;
2) особам, які від початку російської агресії на Україні проводять концерти та беруть участь в інших культурних заходах на території окупованої Автономної Республіки Крим та тимчасово окупованих окремих районах Донецької і Луганської областей України, визнавши при цьому наявність незаконного виняткового контролю держави – агресора Російської Федерації над окупованими територіями;
3) особам, які від початку російської агресії на Україні проводять концерти та беруть участь в інших культурних заходах на території Російської Федерації, при цьому публічно не підтримують винятковий суверенітет України над окупованими територіями».
Контроль за виконанням рішення покладено на управління культури, національностей, релігій та туризму обласної державної адміністрації та постійну комісію обласної ради з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування.
Рішенням ради депутати направили до центральних органів влади п’ять звернень з різних актуальних питань.
Зокрема, прийняли звернення до Верховної Ради України щодо змін, внесених до Податкового кодексу України Законом України від 24 грудня 2015 року № 999-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», стосовно оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.
У тексті звернення депутати вимагають внести зміни до Податкового Кодексу України в частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки (стаття 266); визначити об’єктом оподаткування житлову площу, змінивши норму, яка діє сьогодні та вимагає оподаткування житлової та нежитлової площі; розробити сітку ставок податку, за якою розмір податкового платежу буде залежати від ринкової вартості нерухомості, а не від квадратних метрів. Адже, враховуючи складну соціально-економічну ситуацію в Україні, низький рівень життя більшості селян та високий відсоток безробіття, обранці вважають вказані норми оподаткування неприпустимими, бо вони перешкоджають досягненню добробуту та благополуччя населення і можуть призвести до подальшого його зубожіння.
Депутати облради також висловили занепокоєння ситуацією, яка склалася у забезпеченні якісною питною водою жителів населених пунктів області, прийнявши до Кабінету Міністрів України звернення щодо передбачення коштів у державному бюджеті на будівництво свердловин та водогонів для забезпечення питною водою населених пунктів Хмельницької області.
«Починаючи з 2012 року, кошти з державного бюджету не виділялися. Заходи обласної Програми виконуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, яких недостатньо для виконання планованих завдань – йдеться у зверненні – Разом з тим, на сьогодні третя частина обладнання на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства відпрацювала нормативний термін експлуатації та потребує заміни 992 км водопровідних та 381 км каналізаційних мереж. Очисні споруди більшості населених пунктів застарілі, не оновлюються і не можуть забезпечувати необхідний рівень очистки. Забруднення водних об’єктів недостатньо очищеними зворотними водами, через незадовільний технічний стан очисних споруд – одна з найактуальніших проблем області. Також впродовж останніх років спостерігається постійне зниження рівня води та її зникнення у криницях. У місцевих бюджетах недостатньо коштів на будівництво і реконструкцію свердловин та водогонів. Така ситуація викликає занепокоєння та соціальну напругу серед місцевого населення».
Враховуючи ситуацію, що склалася в області, депутати просять Кабмін розглянути можливість виділення з державного бюджету коштів у сумі 174 мільйона гривень на виконання заходів Програми «Питна вода Хмельниччини» на 2008-2020 роки» у 2017 році з метою забезпечення населення краю якісною питною водою.
У зверненні до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України депутати порушили питання необхідності впровадження Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги як сучасної, об’єктивної, постійно діючої державної інформаційно-комунікаційної системи, що успішно функціонують у країнах з розвинутою ринковою економікою та в країнах Східної Європи і Балтії. Зокрема, це дозволить сформувати об’єктивний зведений енергетичний баланс держави, що забезпечить суттєвий позитивний вплив на рівень економічної, соціальної та екологічної безпеки держави.
З метою впровадження такого державного механізму та діючи в інтересах мешканців області, депутати звернулися до центральних органів влади з проханням прискорити розгляд та підтримати прийняття Закону України «Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги».
Звернулися депутати до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо пришвидшення розгляду і прийняття у другому читанні законопроекту № 2089 «Про внесення змін до Закону України «Про молоко та молочні продукти» щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села». Обранці у зверненні висловили стурбованість щодо занепаду сільськогосподарського товарного виробництва, зокрема, у галузі молочного скотарства, яке нині демонструє невпинне зменшення обсягів розвитку. Через складні економічні умови господарювання скорочується обсяг товарного виробництва на селі, меншає поголів’я корів, першопричиною зниження якого є низькі закупівельні ціни на молоко.
Депутати наполягли у прискоренні прийняття законопроекту № 2089 у другому читанні, який має на меті підтримати селянське господарство та усунути несправедливий розподіл додаткової вартості у молочній галузі. Окрім того, забезпечить встановлення справедливої ціни за вироблену продукцію особистих (підсобних) селянських і малих фермерських господарств та зніме напругу у сільській місцевості в умовах зростання безробіття.
У зверненні депутатів до Верховної Ради України щодо прийняття Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція) (законопроект № 2489) йдеться про активізацію процесу розгляду та схвалення згаданого документу, яким передбачено встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування.