22 грудня на пленарному засіданні більшістю голосів рада схвалила обласний бюджет на 2018 рік.
За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, проект бюджету є базовим, без розподілу капітальних видатків, але він збалансований і забезпечує потребу по захищених статтях видатків в умовах підвищених соціальних стандартів, тарифів і цін.
Основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень у 2018 році буде податок на доходи фізичних осіб, який розраховано в сумі 652,5 млн. грн, який складає 85,9% від прогнозного обсягу доходів загального фонду 2018 року. У цілому ж прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2018 рік, у порівнянні із затвердженим на 2017 рік, збільшено на 112,1 млн. грн або на 17,3% і вони становлять 759,5 млн.гривень.
Що стосується доходів спеціального фонду обласного бюджету, то у порівнянні із затвердженими показниками на 2017 рік вони зменшились на 430,6 млн. грн або на 77,2% та становлять 127,3 млн. гривень. У порівнянні з попереднім бюджетом, за словами доповідача, у проекті обласного бюджету на 2018 рік є ряд особливостей, а саме: з державного бюджету на фінансування з обласного бюджету передаються три вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації – державний вищий навчальний заклад «Кам’янець-Подільський індустріальний коледж», Кам’янець-Подільський будівництва, архітектури і дизайну та Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально–економічний коледж, на які спрямовується 47,1 млн. грн власних доходів; з обласного бюджету на фінансування з державного бюджету передаються заклади ветеринарної медицини, що зменшує навантаження на обласний бюджет майже на 55 млн. гривень; мінімальна заробітна плата закладена на рівні 3 тисяч 723 гривень; при розрахунку незахищених статей витрат розпорядників коштів врахований показник інфляції в розмірі 9%; вперше передбачаються нові видатки – на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в сумі 456,5 млн. грн за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.
Сергій Пенюшкевич також зазначив, що питання, які не були враховані у проекті бюджету на наступний рік, будуть розглядатися в процесі уточнення показників бюджету при розподілі вільного залишку коштів та видатків розвитку на найближчій бюджетній сесії.
Суттєві кошти у обласному бюджеті на 2018 рік направляються на соціальний захист, освіту, охорони здоров’я. Збільшуються виплати для соціально незахищених верст населення, значні кошти спрямовуються на субсидії, закупівлю медикаментів, оплату енергоносіїв тощо.
Зі співдоповіддю з питання «Про обласний бюджет на 2018 рік» виступив голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Іван Гладуняк.
Прийняли депутати ще один важливий документ – програму соціально-економічного розвитку області на 2018 рік.
Метою програми соціально-економічного розвитку області наступного року є подальше впровадження комплексу завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи та розвиток основних галузей виробничої і соціальної сфери області, а також подальше впровадження комплексу системних реформ, спрямованих на економічне зростання, створення ефективної системи органів влади, розв’язання гострих соціальних проблем та підвищення добробуту населення.
При розробленні Програми соціально-економічного розвитку області враховано положення Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки та Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.
Заходи Програми спрямовані на реалізацію єдиної політики розвитку області відповідно до стратегічних пріоритетів економічного і соціального розвитку області на 2018 рік.
Окрім того, депутати затвердили План заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку на 2018-2020 роки. Координувати роботу з виконання Плану заходів доручено Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.
Плани заходів розробляються для кожного етапу та є базою для середньострокового бюджетного планування. Перегляд і оновлення Плану заходів з реалізації необхідні для оцінки результатів, досягнутих за цей час, а також для постановки цілей реалізації на наступний період з урахуванням змін в середовища і узгодження обмежених ресурсів розвитку з новими цілями розвитку області.
План заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку на 2018-2020 роки є третім завершальним етапом реалізації Стратегії, що забезпечує комплексний та збалансований соціально-економічний розвиток регіону на основі інноваційного підходу і знань, становлення Хмельниччини як динамічно розвиваючої та приємної для проживання частини України через досягнення чотирьох стратегічних цілей розвитку, які за змістовним наповненням відповідають цілям, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року. Попередні два етапи реалізації Стратегії виконані у 2011-2014 та 2015-2017 роках.