Відповідно до розпорядження голови обласної ради Віолети Лабазюк 22 грудня відбудеться пленарне засідання сьомої сесії облради. А з сьогоднішнього дня майже сім десятків питань поряду денного обговорюють депутати під час засідань постійних комісій.
У роботі постійних комісій взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, керуючий справами виконавчого апарату Олена Лещишина та заступники голови облдержадміністрації Володимир Юр´єв і Володимир Білик.
Під головуванням Віктора Бурлика працювали члени постійної комісії з питань охорони здоров´я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту.
У другій половині дня Тетяна Зеленко провела засідання постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики.
Депутати опрацювали питання порядку денного сьомої сесії, внесли свої пропозиції, які 20 грудня цього року детальніше опрацюють члени президії обласної ради.
Серед основних питань – прийняття обласного бюджету Хмельницької області на 2022 рік. Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення, доходи обласного бюджету на наступний рік становитимуть 3 млрд 234 млн 481 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду обласного бюджету – 2 млрд 105 млн 214,1 тис. гривень та доходи спеціального фонду обласного бюджету – 1 млрд 129 млн 266 тис. гривень.
Видатки обласного бюджету затвердять у розмірі 3 млрд 234 млн 480,1 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду обласного бюджету – 2 млрд 105 млн 204,6 тис. гривень та видатки спеціального фонду обласного бюджету – 1 млрд 129 млн 275,4 тис. гривень.
Резервний фонд обласного бюджету становитиме 19 млн 212 тис. 628 гривень.
Планується радою затвердження десяти нових регіональних програм – економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2022 рік, «Питна вода Хмельниччини» на 2022-2026 роки, погашення заборгованості із заробітної плати та інших обов’язкових платежів обласної фірми «Кіновідеопрокат» та Хмельницької обласної фірми «Фармація», сприяння розвитку добровільної пожежної охорони, популяризації добровольчого пожежного руху в населених пунктах Хмельницької області на 2022-2026 роки, розвитку волейболу у Хмельницькій області на 2022-2026 роки, розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2022 рік, «Молодь Хмельниччини» на 2022-2025 роки, національно-патріотичного виховання у Хмельницькій області на 2022-2025 роки, підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2022-2026 роки, антикорупційна програма Хмельницької обласної ради на 2022-2025 роки.
Разом з тим, планується депутатами внести зміни до чотирьох діючих обласних програм, схвалити низку звернень депутатів до центральних органів влади, також розглянути ряд депутатських запитів тощо.
Окрім того, про свою діяльність на посаді звітуватиме голова обласної ради Віолета Лабазюк та голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій.
Значна частина питань порядку денного сесії стосується врегулювання діяльності підприємств та організацій обласної комунальної власності. Планується рішенням ради створити Яблунівський психоневрологічний інтернат. Як зауважила голова обласної ради Віолета Лабазюк, сьогодні усі шість закладів обласної комунальної власності такого спрямування заповнені стовідсотково, тому є потреба у створенні психоневрологічного інтернату, розрахованого на 50 ліжко-місць. А у приміщеннях майнового комплексу колишньої психіатричної лікарні у с.Яблунівка Славутського району підопічним можна створити належні умови перебування без капіталовкладень з обласного бюджету.
«Наше завдання – створити нормальні умови для перебування підопічних. Насамперед, працюємо в інтересах людей», – наголосила голова ради.
Також депутати розглянули питання щодо припинення шляхом ліквідації Вовковинецької та Орининської гімназій Хмельницької обласної ради.
Як було зазначено на засіданні комісій, облдержадміністрація, як головний розпорядник коштів, не бачить перспектив утримання даних закладів, бо впродовж останніх років у цих закладах контингент учнів зменшується, а з обласного бюджету спрямовуються значні видатки на їх функціонування.
Делегують депутати своїм рішенням обласній державній адміністрації окремі повноваження обласної ради як засновника закладів загальної середньої освіти та інших закладів освіти, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, передбачені Порядком організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, і здійснення контролю за дотриманням керівниками комунальних закладів вимог цього Порядку.
Відповідно до графіку засідань постійні комісії, у рамках сьомої сесії, працюватимуть ще впродовж трьох днів.