21 вересня голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочою поїздкою побувала у Зіньківській сільській територіальній громаді.
Під час зустрічі з керівництвом, депутатами сільської ради, старостами та громадськістю Віолета Лабазюк обговорила перспективи розвитку територіальної громади, спільно проаналізувавши наявні проблеми та відшуковуючи шляхи їх вирішення.
Територіальна громада утворена у червні 2020 року шляхом об’єднання Адамівської, Грим’яцької, Зіньківської та Покутинецької сільських рад колишнього Віньковецького району та налічує понад чотири тисячі населення.
Як зазначив сільський голова Анатолій Кедись, бюджет громади на 2021 рік становить понад 24 млн. грн, разом з тим на вирішення пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів громади відчувається дефіцит фінансового ресурсу. Проблемними питаннями громади є впровадження ефективної системи збирання та вивезення твердих побутових відходів, забезпечення водопостачанням населених пунктів та ремонти доріг, поточні ремонти закладів освіти, охорони здоров´я, культури та спорту.
На думку голови обласної ради, подібні діалоги з громадами допомагають безпосередньо на місці визначити пріоритетні проблемні питання, які потребують фінансування з обласного бюджету для першочергового вирішення. Водночас, сподіватись лише на кошти області не варто, адже подібні проблеми є у кожній територіальній громаді. І тут важливо, наскільки успішною є співпраця з місцевими підприємцями та благодійниками.
“Для вирішення проблем територіальних громад обласна рада відкрита до діалогу та співпраці. І ми готові співпрацювати та по можливості фінансово допомагати усім тим громадам, хто прагне конструктивної роботи задля підвищення рівня розвитку нашої області”, – наголошує Віолета Лабазюк.
У ході робочої поїздки голова обласної ради відвідала і два комунальних заклади соціального спрямування: Мазниківський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю і Зяньковецький психоневрологічний інтернат.
Пріоритетними напрямками Мазниківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, за словами директора закладу Ганни Кучерук, є підвищення обслуговування та створення домашніх умов проживання для мешканців установи. Заклад розрахований на 50 ліжкомісць. Фінансується будинок-інтернат з обласного бюджету. Вартість утримання одного підопічного на день становить 330 грн.
Зяньковецький психоневрологічний інтернат розрахований на 160 ліжкомісць. За словами директора закладу Поліни Вешньовської, персонал соціального закладу робить все можливе, аби підопічні проживали у комфортних та безпечних умовах. Майже всім мешканцям закладу встановлено групу інвалідності та всі вони мають індивідуальні програми реабілітації інвалідів.
В обох інтернатах особи з інвалідністю повністю забезпеченні палицями, новими інвалідними візками, та іншими необхідними засобами пересування, медичним обладнанням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.
Проживаючі в установах мають раціональне чотириразове харчування (згідно натуральних добових норм), медикаменти, протезно-ортопедичні вироби, засоби пересування, одяг та взуття.
Минулоріч з обласного бюджету біло виділено кошти на проведення протипожежних заходів в обох інтернатах. У закладах також дотримуються заходів обласної програми енергозбереження та економного споживання енергоносіїв.
Віолета Лабазюк ознайомилась із матеріально-технічною базою обох закладів, поспілкувалась з працівниками, проглянула умови проживання.
На контролі депутатського корпусу обласної ради є аналіз ефективної роботи комунальних закладів соціального захисту, освіти та забезпечення їх підопічних всім необхідним. Адже ці галузі – одні із пріоритетних напрямів роботи обласної ради. Забезпечення гідних умов перебування та якісним харчуванням усіх громадян, які перебувають в будинках-інтернатах або спеціальних школах, є обов’язком кожного керівника такого комунального закладу.
“Підопічні, діти, які перебувають у закладах комунальної власності обласної ради, повинні мати комфортні умови та якісне збалансоване харчування. А обов’язок керівників – підтримувати в належному стані приміщення,” – зазначає голова обласної ради.
У робочих планах голови обласної ради найближчим часом відбудуться зустрічі у Китайгородській та Староушицькій територіальних громадах.