Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у міжвідомчій нараді щодо створення та функціонування індустріальних парків в Хмельницькій області.
У нараді також взяли участь керівники обласної військової адміністрації, місцевого самоврядування області, представники Міністерства економіки України, народні депутати України від Хмельниччини, члени Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, депутати обласної ради.
У вітальному слові Віолета Лабазюк зазначила, що Хмельниччина має величезний потенціал для функціонування індустріальних парків та створення максимально сприятливого середовища для економічної активності бізнесових структур.
«Хмельниччина завдячуючи Збройним силам України, є тиловим регіоном, і попри всі виклики повномасштабної війни має пріоритетність щодо свого економічного розвитку та стабільності, – сказала голова обласної ради. – Маючи потужний аграрний сектор, вагомий розвиток легкої та харчової промисловості, регіон готовий до співпраці й реалізації глобальних та важливих для області проєктів з метою зміцнення економічного потенціалу, а це і створення нових робочих місць, і зростання надходжень до місцевих бюджетів. Саме тому одним із пріоритетних напрямків державної політики є створення і розбудова індустріальних парків, надання суттєвих пільг в частині звільнення промислового обладнання від ввізного мита та імпортного ПДВ та компенсації витрат на підключення до інженерно-технічних споруд. А це додаткові стимули для інвесторів та економічний розвиток громад».
Разом з тим, Віолета Лабазюк наголосила, що відповідно до затверджених регіональних програм обласна влада намагається підтримувати малий і середній бізнес області. Так, зокрема, через Регіональний фонд підтримки підприємництва по Хмельницькій області відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету суб’єктам підприємництва виділяються кошти на надання фінансово-кредитної підтримки. А суб’єктам господарювання у рамках Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки надається бюджетна підтримка на часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки, технологічного обладнання для виробництва та переробки сільськогосподарської продукції та надається бюджетна дотація за утримання телиць.
Станом на березень 2024 до офіційного реєстру Мінекономіки внесено 77 індустріальних (промислових) парків.
Минулого року Кабінет Міністрів України схвалив стратегію розвитку індустріальних парків на 2023-2030 роки, яка сприятиме формуванню привабливого інвестиційного середовища та сталому розвитку національної економіки. За прогнозами урядових експертів та незалежних аналітиків, завдяки розвитку індустріальних парків Україна може отримати від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій.
На сьогодні в нашій області створено чотири індустріальні парки: індустріальний парк «ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ», індустріальний парк «СЛАВУТА», індустріальний парк «ВУГЛЕЦЕВО-НЕЙТРАЛЬНИЙ ЕКО АГРО ХАБ ПОДІЛЛЯ «ГОРОДОК» та індустріальний парк «КРАСИЛІВ ТЕХНОПОРТ».
Функціонування індустріальних парків – це забезпечення нових можливостей для розвитку промисловості на території тієї чи іншої громади; підвищення інноваційної активності; залучення інвестицій та створення сприятливого інвестиційного клімату; збільшення зайнятості населення; зміцнення співпраці між підприємствами, інвесторами, місцевою радою та іншими зацікавленими сторонами.
Учасники наради обговорили законодавче забезпечення індустріальних парків, дію підзаконних актів щодо їх реєстрації та функціонування.
Успішний досвід громад у розвитку індустріальних парків в Україні презентували на нараді представники з Вінниці, Львова та Білої Церкви.
Також було заслухано інформацію щодо створення та функціонування індустріальних парків Хмельниччини керівники яких повідомили про їх господарську, науково-технічну діяльність, діяльність у сфері інформації і електронних комунікацій тощо.
Як було наголошено на засіданні, в умовах війни індустріальні парки – зручні промислові майданчики для релокованих підприємств та спосіб вирішення питання створення нових робочих місць в громадах. Але насамперед – це довгостроковий інструмент повоєнного відродження та розвитку української економіки. Активізувати ці інструменти треба, не чекаючи перемоги. Потужна економіка – обов’язкова ознака стійкої сильної держави.