Голова обласної ради Віолета Лабазюк знаходиться на постійному діалозі з керівництвом територіальних громад Хмельниччини. 22 вересня з робочою поїздкою вона відвідала південь області – Староушицьку селищну та Китайгородську сільську територіальні громади.
На території кожної з громад відбулись зустрічі депутатів обласної ради Тетяни Зеленко, Якова Цуглевича, Ігоря Гая з керівництвом, старостами, депутатами та активною громадськістю тергромад.
Розповідаючи про основні напрямки роботи депутатського корпусу обласної ради та досягнуті напрацювання, Віолета Лабазюк коротко зупинилася на пріоритетах подальшої діяльності та окреслила нові завдання та проєкти для обласної ради восьмого скликання.
Під час зустрічі керівництвоподілилися здобутками своїх територіальних громад. Як зазначив Китайгородський сільський голова Юрій Безродний, у Китайгородськійтергромаді у рамках співфінансуванняз місцевого бюджету (527,4 тис.грн)збудовано Вихватнівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини з житлом для лікаря та придбано автомобіль для лікарів.
Завдяки участі у пілотному проекті «Соціальна громада» у відділенні соціальної допомоги сільської ради діє програмний комплекс з оформлення для населення житлових субсидій, пільг, усіх видів соціальних допомог. У відділенні також працюють 5 соціальних робітників, які обслуговують одиноких престарілих громадян громади.
За кошти місцевого бюджету здійснено ямковий, щебеневий та середній поточний ремонт низки доріг загального користування місцевого значення, відремонтовано комунальні вулиці та проведено освітлення вулиць у всіх населених пунктах громади, закуплено техніку для комунального господарства “Китайгородське”, відремонтовано будинок культури у с.Рогізна, клуби у с.Калачківці, Демшин, Китайгород, Субіч, Патринці, відкрито нові клуби у адмінприміщенніс.Колодіївка та у приміщенні ліцею у с.Деревяне, проведено ремонт приміщення для створення медіатеки в бібліотеці с.Вихватнівці, здійснено капітальний ремонт стадіону в с.Вихватнівці. Окрім того, у всіх середніх навчальних закладахгромади здійснено енергозберігаючі заходи та покращено матеріально-технічну базу – заміненовікна на енергозберігаючі (крім спортзалів в окремих приміщеннях), закуплено нові меблі та побутову техніку.
Серед здобутків Староушицької селищної територіальної громади, за словами селищного голови Анатолія Тимчука, є відкриття Центру надання адміністративних послуг,поліцейської станціїу рамках проекту «Поліцейський офіцер громади»,придбання у рамках програми «Шкільний автобус» шкільних автобусів, спецтехніки для комунального підприємства «Відродження», а також забезпечено заклади загальної середньої освіти мультимедійним обладнанням та меблями, здійснено будівництво твердопаливної котельні в Грушківському ліцеї, ремонт водогону в смт Стара Ушиця, впроваджено технології «Еско» та розроблено туристичний веломаршрут «Легенди Пониззя». Мають у громаді що запропонувати туристам додатково: це смачні чаї з різнотрав’я, наливки, вино, сир та в’ялена м’ясна продукція.
Водночас, Староушицький селищний голова Анатолій Тимчук зазначив, що територія Придністровського каньйону – це унікальна природня можливість, яку треба правильно розвивати і займатися її маркетингом. Разом з тим, громада розуміє наскільки робота у сфері туризму кропітка, довготривала і залежить найперше від людей, як в управлінні, так і місцевих жителів і самих туристів. Тому, за словами Анатолія Сергійовича, об´єднуючи зусилля, крок за кроком громада йде до поставленої мети – здійснюється активний розвиток інфраструктуриминулого року, у рамках програми ремонту місцевих доріг, відремонтовано два кілометри шляху до Бакоти, а цього року проводять капітальний ремонт 45 кілометрів дороги державного значення від Кам’янець-Подільського до Старої Ушиці. Також громадою розроблено інформаційно-інвестиційний портал і це лише початок, бо цілі у громади великі і є віра у туристичне майбутнє громади і регіону в цілому.
У липні цього року вСтароушицькою селищною радою спільно із Агенцією Сталого Розвитку АСТАР проведено форум «Інвестиційні можливості Староушицької громади», під час якого було презентовано інвестиційний сайт громади www.suinvest.biz, який інформуватиме потенційних інвесторів про наявні на території громади інвестиційні об’єкти, що безумовно сприятиме залученню інвестицій в розвиток територій.
До слова, Китайгородська і Староушицька громади спільно з 33 придністерськими громадами з семи областей України, в тому числі й Жванецькою, Новоушицькою та Слобідсько-Кульчієвецькою нашої області,у рамках Форуму «DNIESTER CANYON» підписали договір про міжмуніципальне співробітництвоне лише у сфері туризму, але й екології та економіки регіону в цілому і кожної із громад.
У рамках підписаної угоди, учасники форуму ініціювали розробку спільної Стратегії сталого розвитку спільних територій «Дністровський каньйон Україна» на період 2022-2027 рр. та плану заходів з її реалізації на період 2022-2024 років.
Своєю чергою, голова обласної ради підтримала Анатолія Тимчука та усю його команду із розвитку Староушицької громади у напрямку туризму, адже потенціал у громади величезний – окрім славнозвісної і неповторної Бакоти та Дністра, у населених пунктах є багато туристичних локацій для мешканців та гостей області. А це, у свою чергу, чималі надходження у місцеві бюджети.
«Ініціативність, наполегливість та відповідальність кожного сільського, селищного, міського голови допомагає залучати для розвитку своїх громад додаткові позабюджетні кошти з різних джерел фінансування. А для Китайгородської та Староушицької територіальних громад ще й відкриті інвестиційні можливості, завдяки яким є можливість не лише наповнити бюджети різних рівнів, а й популяризувати нашу прекрасну Хмельниччину», – зазначила Віолета Лабазюк.
Одночаснодепутати та старости порушили під час зустрічі низку проблемних питань населених пунктівтериторіальних громад. Це недостатнє фінансування на проведення ремонту доріг комунального значення, здійснення реконструкції та ремонтних робіт у закладах освіти, охорони здоров´я, соціального захисту та культури.
Віолета Лабазюк зауважила, що у більше 80 відсотках територіальних громадах вже здійснено подібні робочі зустрічі, тому вона готова спільно з депутатським корпусом сприяти у вирішенні найболючіших питань територіальних громад. Саме тому, від проведення таких зустрічей голова радичекає конструктивного діалогу, під час якого можна дізнатися не лише про основні проблеми населених пунктів, а також цікаві почути ініціативи як від керівництва, так і від депутатів, старост та громадськості.
У рамках робочої поїздки відвідала Віолета Лабазюккомунальні заклади обласної ради – КНП«Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер» Хмельницької обласної ради та Китайгородський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю
Директор Староушицького обласного дитячого санаторію Валерій Маковецькийрозповів про роботу санаторію в нинішніх умовах, а також зупинився на подальших кроках щодо функціонування закладу, можливих джерел його фінансової підтримки з метою створення належних умов для санаторного оздоровлення дітей.
На сьогоднішній день в санаторії функціонує 30 ліжок ортопедо-травматологічних і 30 ліжок ревматологічного профілю.
Основною задачею дитячого санаторію є проведення в порядку етапності лікувально-оздоровчих заходів, що сприяють відновленню порушених функцій організму і закріпленню досягнутих результатів лікування.
За 2019 рік в санаторії пролікувано 925 дітей, що становить 87.5% завантаженості ліжкового фонду. У 2020 році за перший квартал проліковано 139 дітей, в подальшому в зв’язку з карантинними обмеженнями санаторій з 01.04.2020р. по 01.06.2021р. не працював. За літній оздоровчий період (липень, серпень) в санаторії лікувалось по 63 дитини, станом на 17 вересня 2021року лікується 30 дітей. Вартість одного ліжко-дня 560 гривень.
Залишаються актуальними питання подальшого покращення матеріально-технічної бази санаторію, встановлення сольової кімнати, проведення капітального ремонту головного корпусу з відновленням роботи лікувального басейну та реконструкцію школи під відділення матері та дитини.
Китайгородський будинок-інтернатдля громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, в якому побувала голова обласної радиВіолета Лабазюк є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування. Усі мешканці установи забезпеченні цілодобовим медичним обслуговуванням та чотириразовим харчуванням.
В установі проживає 49 осіб (при плановій розвороті ліжок 50), з яких 18 осіб з інвалідністю І та ІІ групи загального захворювання, 5 учасників Великої Вітчизняної війни. Наймолодшому мешканцю – 58 років, найстаршому 94 роки.
Вартість утримання 1 підопічного за 7 місяців 2021 року складає 9472,00 грн, вартість 1 ліжкодня – 387,48 гривень. Вартість харчування за 2021 рік на 1 ліжкодень склала 80,79 грн, вартість медикаментів на 1 ліжкодень становить 5,06 грн.
Згідно зі штатним розписом на 29,75 штатних одиниць в установі працює 27 чоловік.
Одним з пріоритетних напрямків роботиустанови,за словами директора Наталії Базюк, є залучення позабюджетних коштів. За звітний 2020 рік дана сума склала 220,3 тис.грн, за 7 місяців 2021 року – 104 тис.гривень.
У перспективі роботи закладу на поточний рік, одним із пріоритетних напрямків залишається залучення позабюджетних коштів, проведення енергозберігаючих заходів, тісна співпраця зі спонсорами та Китайгородськоютериторіальною громадою та іншими громадами району із залученням коштів на підтримане проживання підопічних, а також виконання статутних завдань закладу із забезпечення якісних умов проживання мешканців установи, з наближенням умов до домашніх та забезпечення гідної старості.
Як зазначила Віолета Лабазюк, на постійному контролі обласної ради – повсякденна діяльність закладів обласної комунальної власності, разом з тим особливаувагазосереджується на здійсненні заходів щодо заощадливості енергоносіїв та теплопостачання, передбаченні капітальних видатків обласного бюджету тазалученні позабюджетних коштів, з метою забезпечення належних умов їхньої діяльності.
Зустрічі у територіальних громадах Хмельницької області продовжаться й надалі.