Голова обласної ради зустрілася з редакторами друкованих ЗМІ

Регіональні засоби масової інформації залишаються важливими чинниками у формуванні медійного і культурного простору у територіальних громадах області. Загалом сучасна пресова журналістика переживає не найкращі часи. Та попри низку спільних тенденцій у кожному регіоні існують певні особливості.

Багато років поспіль друковані видання були і є для жителів Хмельниччини джерелом об´єктивної інформації про життєдіяльність різних сфер області, роботу органів місцевого самоврядування, життя територіальних громад краю тощо. А про важливість інформаційної безпеки саме сьогодні, враховуючи ситуацію у державі, говорити зайве. В умовах воєнного стану місцеві видання залишаються чи не єдиним інформаційним джерелом для жителів віддалених сіл, де часто відсутній не лише інтернет, а й мобільний зв´язок.

Реагуючи на звернення голови обласної організації Національної асоціації українських медіа, редактора славутської газети «Трудівник Полісся» Віри Мальчук голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з редакторами друкованих видань області.

Під час зустрічі редактори газет порушили найболючіше для них питання – складне фінансове становище редакцій друкованих видань. Журналісти звернулися з проханням допомогти редакціям не лише покращити комунікацію з жителями регіону, а й зберегти потужний інформаційний ресурс, налагодити співробітництво редакцій з обласною радою та територіальними громадами відповідно до чинного законодавства. Окрім того порушили питання щодо налагодження партнерських стосунків з Укрпоштою щодо розповсюдження газет.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що знає усю проблематику медійників.  

«Майбутнє у друкованих видань є. Проте наразі вони потребують підтримки, адже вони є незамінним джерелом інформації для жителів, особливо старшого покоління, навіть найвіддаленішого куточка області. Через місцеві друковані ЗМІ популяризується кожна сфера життя, висвітлюється діяльність підприємств та територіальних громад, доноситься уся необхідна інформація для населення краю, а також внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у нашому регіоні», – сказала Віолета Лабазюк.

В обговоренні проблематики друкованих видань також взяли участь редактори газет  Алла Гуменюк (газета «Вперед» смт Ярмолинці), Світлана Мороз (газета «Шепетівський вісник», м.Шепетівка), Тетяна Омелянюк (газета «Життя Старокостянтинівщини», м.Старокостянтинів), Наталія Попович (газета «Городоцький вісник», м.Городок) та інші. Редактори зауважили, що значна частина редакцій не спроможна заплатити за папір, послуги друкарні, зв’язок, комунальні платежі, податки, не кажучи вже про і так мінімальну зарплату, якою журналісти традиційно «жертвують» першою, аби не допустити припинення випуску газет.

Голова обласної ради рекомендувала редакторам видань налагодити тісну комунікацію з сільськими, селищними та міськими територіальними громадами щодо висвітлення основних процесів діяльності, програм, вдатися до креативних кроків осучаснення подачі інформації.

За підсумками годинної зустрічі було досягнуто домовленості про напрацювання редакторами газет пропозицій щодо алгоритму подальших спільних дій для налагодження результативної роботи редакцій газет  з  Хмельницьким регіональним відділенням АТ «Укрпошта». Цьому сприятиме підписаний Меморандум про співпрацю обласної ради з РВ АТ «Укрпошта» з метою співробітництва та консолідації зусиль у сфері надання послуг поштового зв’язку населенню області. Окрім того було рекомендовано співпрацювати з Агенцією регіонального розвитку області, аби залучити  грантові кошти для фінансової підтримки друкованих видань.

Представники друкованих видань області подякували голові обласної ради за увагу до проблем місцевих редакцій газет та висловили сподівання на подальшу співпрацю задля підтримки діяльності місцевих засобів масової інформації.

 

попередня статтяВіолета Лабазюк зустрілась з представниками сучасних цифрових проєктів
наступна статтяВідбудеться відкриття виставки «Інфоспротив»