Під час робочої поїздки до Хмельницької області Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Візит Голови до прикордонного вишу супроводжували народні депутати України, заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій та інші поважні гості.
Голова Парламенту ознайомився з навчально-матеріальною базою академії, зокрема з діяльністю щодо організації освітнього процесу у виші навчальних кафедр всіх факультетів, а також з роботою науково-організаційного відділу.
На урочистому зібранні в актовому залі Дмитро Разумков поспілкувався з педагогічним колективом і слухачами академії.
«Всі добре пам’ятають, хто першим став на захист нашої держави, на захист українського кордону. Це були саме ваші випускники. Четверо з них нагороджені найвищою нагородою України – «Герой України».
На жаль, посмертно», – зазначив Дмитро Разумков та запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять тих, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України.
Голова Верховної Ради подякував науково-педагогічному складу за самовіддану роботу та підготовку висококваліфікованих кадрів для прикордонного відомства. Кращі військовослужбовці та працівники Національної академії отримали відзнаки Верховної Ради України – грамоти та цінні подарунки. «Я впевнений, що саме ваша академія, єдина академія яка готує офіцерів-прикордонників, посідає серйозне місце в безпеці та обороні нашої держави!», – підкреслив Голова Парламенту.
Традиційно, поважного гостя прикордонники запросили зробити запис у Книзі почесних відвідувачів. Також Голові Верховної Ради продемонстрували військову техніку та озброєння, які вивчають майбутні офіцери-прикордонники.
Довідка.
Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького – це сучасний провідний вищий військовий навчальний заклад, єдиний на теренах України, який здійснює підготовку персоналу для прикордонного відомства.
Академією підготовлено та направлено в органи охорони державного кордону більше 11 тисяч висококваліфікованих офіцерів-прикордонників.
Багатопрофільний заклад вищої освіти здійснює підготовку за державним замовленням за чотирма рівнями вищої освіти – бакалавр, магістр, доктор філософії (кандидат наук) та доктор наук та двома рівнями військової освіти – тактичний та оперативний.
Академія проводить підготовку: військових фахівців здійснюється за освітніми програмами: «Безпека державного кордону», «Організація діяльності кінологічних підрозділів ДПСУ», «Організація діяльності інженерно-технічних підрозділів ДПСУ», «Правоохоронна діяльність», «Філологія», «Психологія», «Телекомунікації та радіотехніка»; цивільної молоді за кошти фізичних та/або юридичних осібза двома рівнями вищої освіти за спеціальностями: «Філологія», «Право»; студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу.
В Академії функціонує 19 кафедр, на яких працює 362 науково-педагогічних працівників, з яких: докторів наук 47 осіб, кандидатів наук– 192 осіб, професорів –26 особа, доцентів – 110 осіб, старших наукових співробітників– 6 осіб, заслужених працівників освіти і науки України – 10 осіб,заслужених працівників народної освіти України – 2, заслуженийдіяч науки і техніки України – 1, заслужений майстер спорту України – 1, заслужений тренер України – 1, заслужений працівник охорони здоров’я України – 1.
Загалом в Академії навчається понад 2200 здобувачів вищої освіти з них майже 1400 курсантів та 200 офіцерів-слухачів, докторантів, ад’юнктів – 21.