Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова: Центр юридичної, управлінської та економічної освіти Поділля

Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова –  заклад вищої освіти комунальної форми власності –  визнаний на Поділлі центр юридичної, управлінської та економічної освіти із понад 30-ти річним успішним досвідом, який займає перше місце серед закладів  вищої освіти Хмельницької області за середнім балом вступників на бюджет.

В університеті успішно функціонує юридична клініка, студенти та юрисконсульти якої надають юридичні послуги малозабезпеченим верствам населення, є переможцями всеукраїнських та міжнародних змагань, учасниками багатьох грантових програм.

На окрему увагу заслуговує студентський бізнес-центр, який забезпечує логічне продовження освітнього процесу шляхом створення платформи для практичного застосування знань, отриманих під час навчання. Такий центр є важливим компонентом у системі підготовки студентів до реального бізнес-середовища. Його основними функціями є: практична діяльність, навчання та консультування, інкубація стартапів, кар’єрний розвиток, підтримка підприємницької культури, а також розвиток лідерських і командних якостей, стимулювання інноваційної активності серед молоді.

Для студентів є можливість отримати звання молодшого лейтенанта запасу, пройшовши курс навчання за програмою підготовки офіцерів запасу Збройних сил України.

Студентська рада та профспілка студентів – справжня школа лідерів і організаторів, які так необхідні нашій державі. А робота у студентських лекторських групах дає студентам змогу розвинути свої ораторські здібності та вміння публічно спілкуватися з аудиторією. Студентське життя Хмельницького університету управління та права веселе та різнобарвне. Кожен має можливість знайти собі заняття за інтересами у спорті, туризмі чи мистецтві, адже в університеті створені всі умови для успішного поєднання навчання з громадською та культурною діяльністю, що гарантує кожному незабутні і яскраві студентські роки.

В університеті активно проводяться наукові дослідження як викладачами, так і студентами. Організовуються всеукраїнські та міжнародні конференції, круглі столи, дискусійні платформи тощо.

Здобувачі вищої освіти упродовж 2023-2024 років брали активну участь та здобували переконливу перемогу у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, змаганнях зокрема, у Міжнародному конкурсі з української мови та літератури ім. П. Яцика, Міжнародному конкурсі з української літератури ім. Т. Шевченка, V Міжнародному конкурсі студентських науково-дослідних робіт з економіки на базі науково-дослідницького центру «Проґрес» при Комратському державному університеті (Молдова), Всеукраїнському конкурсі «Гроші та добробут у моїй країні»  з проєктом «Як підвищити рівень фінансової обізнаності серед молоді України», V Всеукраїнському студентському чемпіонаті “Монетарна політика: виклик Національного банку України університетам” (NBU UniversityChallenge), Всеукраїнській інформаційній кампанії з протидії платіжному шахрайству «Шахрай Гудбай», у змаганнях на знання законодавства Європейського Союзу «The Central and Eastern Europe Moot Competition» (Хорватія), конкурсі «Якою я бачу європейську Україну», інтелектуальних іграх щодо місцевої представницької демократії тощо.

Студенти брали участь у проєкті «Амбасадори Омбудсмана», під час якого проводили у школах лекції про права і свободи громадянина, інформували, що робити й куди звертатися, якщо права порушуються. Також традиційними є дебатні турнірі, на яких студенти обговорюють актуальні питання у сфері права та державного управління, шукають шляхи їх вирішення та розробляють пропозиції змін до чинного законодавства. Студенти неодноразово брали участь у модельних судових дебатах, під час яких вони мали змогу не лише продемонструвати свої знання процесуальних галузей права, але й повправлятися у риториці, активно долучалися до студентських змагань зі слідчих дій, під час яких здобули практичні навички розкриття кримінальних правопорушень.

Унікальним проєктом за участю ХУУП імені Леоніда Юзькова стала ШКОЛА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, метою якої є розвиток потенціалу молоді загальноосвітніх закладів міської громади та підвищення їхньої обізнаності в сфері місцевого самоврядування. У ході реалізації проекту лише у 2023 році було проведено 200 тренінгів для 1133 учнів 10-11 класів одинадцяти закладів загальної середньої освіти Хмельницької громади. Під час 5 сесій тренінгових занять обговорювались такі теми:

Хто я в громаді?

Я майбутній депутат! Я майбутній голова громади!

Я як член команди голови громади!

Якою є моя відповідальність у громаді?

Посівши гідне місце в системі освіти і науки, заклад вищої освіти продовжує розвиватись, нарощувати кадровий, науково-дослідний потенціал, розширювати напрями міжнародного співробітництва, а головне – виконувати свою головну місію – якісно навчати фахівців нової генерації.

За інформацією Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова

попередня статтяСтартувала премія для вчителів «Ранкові зорі»