Минулого тижня в Центрі культури і мистецтв Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбулася церемонія закриття фестивалю «Sikorsky Challenge 2016». На ній голови журі конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge» та конкурсу «Intel-Техно Україна» оголосили переможців і разом з представниками інвесторів вручили нагороди та подарунки авторам кращих проектів, серед яких і учні Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки.
Церемонія нагородження переможців Конкурсу «Intel-Техно Україна 2016-2017» – національного етапу міжнародного конкурсу «Intel-ISEF» була особливо урочистою.
Першими на сцену ведучі викликали авторів проектів в усіх категоріях конкурсу, які були підтримані партнерами і спонсорами конкурсу. Їм вручалися дипломи і сертифікати міжнародних наукових товариств та спонсорів, а також спеціальні призи – мобільні акумулятори, флеш-накопичувачі, Bluetooth гарнітури, квадрокоптери та інше. Після цього були оголошені прізвища авторів проектів, які посіли четверте місце, потім третє, друге і, нарешті, перше. Насамкінець були оголошені суперфіналісти. Окрім дипломів відповідного гатунку всі вони також отримали ще й подарунки від спонсорів.
Цього року до участі в очному етапі запрошено учасників з 21 області України та м. Києва. Всього прийнято 209 проектів, з них за категоріями: «Математика» – 13, «Робототехніка» – 14, «Фізика та астрономія» – 21, «Комп’ютерні науки» – 48, Інженерія» – 80, «Енергетика» – 33.
Чотири проекти, на цьогорічному конкурсі, були представлені і ліцеїстами освітнього закладу обласної комунальної власності. Це, зокрема Діана Савчук з проектом «Використання капілярних явищ та випаровування води для охолодження тіл» у номінації «Інженерія» (науковий керівник Коваль В.Л.), яка посіла 3-є місце. Аліна Семацька розробила проект «Використання пластмасової сітки для попередження зсувів насипів при будівництві інженерних споруд» у номінації «Інженерія» (науковий керівник Коваль В.Л.) і також зайняла 3-є місце. Командний проект Сергія Шапошнікова та Івана Плєтньова «Розробка навчального комплексу «EASYLEARNERС#»» у номінації «Комп’ютерні науки» (науковий керівник Семенюк М.М.) опинився на почесному 4-му місці. Не залишився без нагород й Володимир Міщук з роботою «Розробка навчального комплексу «Аllaboutmath»» у номінації «Комп’ютерні науки» (науковий керівник Семенюк М.М.)
Сертифікатами відзначені усі учасники Конкурсу та їх керівники Семенюк М.М., Коваль В.Л., а також подяку від організаторів за вагомий внесок у підтримку науково обдарованої молоді України та ґрунтовну підготовку учасників Національного етапу міжнародного конкурсу Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) «Intel-Техно Україна» у 2016/2017 навчальному році отримала директор ліцею-інтернату Олена Саприкіна.
За матеріалами Славутського ліцею інтернату