Завершується 2020-ий. Це чудова нагода підбити підсумки року, що минає. Енергія цього моменту сприяє підсумовуванню результатів, аналізу основних подій та досягнень, плануванню, роздумам.
2020 рік був не простим як для працівників Хмельницької АЕС так і для всієї України. COVID-19 вніс корективи в звичний ритм всього світу, але не вплинув на безпечну та надійну роботу ядерного підприємства. Трудовим колективом енергопідприємства докладено максимальних зусиль, введено значну кількість заходів, аби мінімалізувати поширення коронавірусу.
Серед значимих подій року – підключення до енергомережі першого енергоблока Хмельницької АЕС після складного довготривалого відновлення турбогенератора в рамках продовження терміну експлуатації, що стало для колективу Хмельницької АЕС справжньою перевіркою на міцність. За період планово-попереджувального ремонту (ППР) виконано значну кількість заходів з модернізації, реконструкції, замінено обладнання, яке відпрацювало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації енергоблока ХАЕС.
За словами генерального директора Хмельницької АЕС, депутата обласної ради Андрія Козюри, персоналом енергопідприємства здійснений величезний об’єм робіт. Під час планового ремонту були виконані у повному обсязі роботи, які дозволили обґрунтувати і отримати дозвіл на продовження терміну експлуатації першого енергоблока на 10 років.
2020 рік для ХАЕС – це і чергове досягнення виробітку електроенергії. 19 червня 2020 року, з моменту включення в Єдину енергосистему України (22.12.1986р.), енергоблоком №1 Хмельницької АЕС було вироблено 200 мільярдів кВт*год. електроенергії.
Електроенергії, яку виробив енергоблок за 33 роки експлуатації, вистачило б Хмельницькій області, при сьогоднішньому рівні споживання, а це близько 2 мільярдів кВт*год електроенергії, на 100 років.
У 2020 році на Хмельницькій АЕС відбулася низка важливих візитів та нарад, головним серед яких був робочий візит Президента України Володимира Зеленського, що дав новий поштовх для чергового етапу спорудження 3 та 4 енергоблоків. За результатами візиту глави держави видано Указ «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» у якому Президент акцентував увагу на важливості добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС для держави.
Значна увага приділялася у 2020 році і вдосконаленню фізичного захисту ХАЕС. За фінансової допомоги іноземних інвесторів із Швеції та Норвегії, завершено будівництво та введено в дослідну експлуатацію Центральний пульт фізичного захисту (ЦПФЗ), який оснащений сучасними апаратними та програмними засобами. Початок функціонування ЦПФЗ став одним із важливіших етапів виконання програми технічного переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту Хмельницької АЕС.
Спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ) – виклик часу та важливий етап підвищення рівня радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС. У 2020 році здійснено демонтаж старої будівлі блоку переробки, а також означено основні завдання щодо будівництва КПРВ.
У збіглому році Хмельницька АЕС успішно пройшла перший щорічний постсертифікаційний аудит інтегрованої системи управління на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (системи управління якістю), ISO 14001:2015 (системи екологічного управління) та ISO 45001:2018 (управління охороною здоров’я та безпекою праці).
А ще 2020 рік – це рік кадрових змін. На початку лютого на Хмельницьку АЕС призначено генеральним директором Андрія Козюру та протягом року значно оновлено керівний склад енергопідприємства.
На цьому етапі разом з новорічними вітаннями прописуємо слова вдячності всім працівникам Хмельницької АЕС , що зробили трудовий внесок у цей рік, всім, хто доклав зусиль у подальший розвиток енергетичного підприємства.
Безпечна експлуатація атомної станції, підвищення її рівня безпеки, модернізація обладнання та впровадження новітніх технологій – пріоритетне завдання колективу Хмельницької АЕС не лише у році, що минає, незмінними вони залишаться і у новому 2021 році.