Сьогодні обласна рада під час пленарного засідання тридцятої позачергової сесії ухвалила рішення «Про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо питання запровадження обігу сільськогосподарських земель в Україні та про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму щодо введення обігу землі».
Провів засідання голова обласної ради Михайло Загородний. У засіданні взяли участь 56 депутатів.
Ініціаторами прийняття звернення до керівництва держави з метою приведення процесу у конституційні рамки та зменшення соціальної напруги у суспільстві стали група депутатів облради від різних фракцій.
Безпосередньо перед пленарним засіданням депутати розглянули запропонований проект рішення на спільних засіданнях постійних комісій.
Одночасно на засіданнях депутатських комісій обранці підтримали пропозицію включити до порядку денного ще одне питання – про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та до Державного бюро розслідувань щодо неприпустимості нівелювання здобутків Революції Гідності.
Окрім того, за пропозицією постійних комісій з метою доопрацювання обидвох проектів текстів звернень було створено узгоджувальні ради з числа депутатів різних фракцій, за результатами роботи яких на розгляд ради було запропоновано опрацьовані тексти звернень з низкою правок.
Доопрацьований та узгоджений проект звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо питання запровадження обігу сільськогосподарських земель в Україні та про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму щодо введення обігу землі зачитав керівник фракції депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Володимир Федорчук.
Під час обговорення проекту звернення виступили депутати Василь Процюк, Сергій Іващук, Артур Фрідман, Микола Моцний, Наталія Вишневська, Борис Яцков, які внесли ще ряд уточнень до тексту.
За доопрацьований текст звернення проголосував 51 депутат з 56 зареєстрованих у залі.
«Ми, депутати Хмельницької обласної ради, вкрай стурбовані негативними наслідками, до яких може призвести запровадження нових умов щодо володіння, користування і розпоряджання землею сільськогосподарського призначення. Більше того, поспішне зняття мораторію на продаж українських чорноземів, площа яких сягає дві третини території України, в умовах агресії Російської Федерації беззаперечно призведе до соціально-політичного вибуху, акцій масового протесту та політичної дестабілізації у країні. Ми переконані, що для уникнення гострого соціально-політичного конфлікту, а головне – створення умов розвитку агросфери, збереження фермерства, – державі передусім потрібна єдина Національна програма реформування земельних відносин, яка врахує інтереси громадян країни», – йдеться у зверненні.
Згідно з текстом звернення, депутати вимагають: «У разі прийняття вказаного законопроекту № 2178-10 від 10.10.2019 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та залишення у ньому сумнівних позицій, наведених вище, просимо Президента України накласти на нього вето;
– напрацювати національну програму реформування земельних відносин, яку винести на Всеукраїнський референдум».
На пленарному засіданні тридцятої позачергової сесії депутати також схвалили звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та до Державного бюро розслідувань щодо неприпустимості нівелювання здобутків Революції Гідності.
У прийнятому зверненні депутати вимагають:
– «забезпечити неупереджене розслідування справ, пов’язаних з переслідуванням учасників Революції Гідності та інформування про його результати української та світової громадськості;
– не допускати призначення на керівні посади в органи державної влади осіб, у яких наявний конфлікт інтересів щодо подій, пов’язаних з Революцією Гідності;
– припинити необґрунтоване переслідування бійців, волонтерів та патріотів України, за умови невчинення ними кримінально караних правопорушень;
– заборонити включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності та щодо яких не було винесено судових вироків;
– вжити заходів щодо стабілізації ситуації на тимчасово окупованій території;
– передбачити відповідальність за пропаганду осіб та подій, які суперечать досягненням Революції Гідності;
– провадити проукраїнську політику, за яку стояв Майдан, за яку полягла Небесна Сотня під час Революції Гідності, за яку гинуть Герої російсько-української війни!».
У пленарному засіданні позачергової тридцятої сесії взяли участь голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, силових структур області, очільники структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради, представники місцевих засобів масової інформації.