8 листопада заступник голови обласної ради Валерій Лесков взяв участь в урочистостях з нагоди 20-річчя з дня створення Хмельницького інституту соціальних технологій ВНЗ „Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”.
На запрошення ректора ВУЗу Михайла Чайковського на урочистий захід завітали представники органів обласної та міської влади, депутати обласної влади, керівники вищих навчальних закладів області, делегації регіональних інститутів соціальних технологій Університету “Україна”, професорсько-викладацький склад закладу, інші поважні гості, друзі та благодійники.
Від імені голови обласної ради, всього депутатського корпусу керівництво та професорсько-викладацький склад Хмельницького інституту соціальних технологій привітав Валерій Лесков та голова постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики. культури та туризму Інна Ящук.
“Сьогодні цей урочистий день зібрав тих, хто своєю багатолітньою плідною працею розбудовував Хмельницький інститут соціальних технологій. Віддаю шану поваги за вагомий внесок професорсько-викладацькому складу, співробітникам закладу за підготовку більше 8 тисяч фахівців різних галузей, – наголосив у своєму вітальному слові Валерій Олександрович.- Це перший заклад вищої освіти на теренах краю, який втілив у життя принципи інклюзивного освітнього простору та безбар’єрну доступність до здобуття вищої освіти для осіб з особливими освітніми потребами. На сьогодні більше 800 випускників з інвалідністю на рівних умовах здобули диплом за обраним фахом, що є найвищим показником серед вишів регіону. Сьогодні у стінах закладу вищу освіту здобувають близько тисячі осіб, з яких 10 відсотків – це молодь з особливими потребами, 17 відсотків – студенти-учасники антитерористичної операції та операції об?єднаних сил”.
Валерій Лесков зазначив, що одним з провідних напрямів діяльності закладу з 2016 року є навчання студентів-військовослужбовців, учасників АТО/ООС, яким створено усі умови для соціально-психологічної реабілітації та розроблено гнучку систему навчання з інтернет-супроводом та використанням освітньої платформи.
Водночас, за словами посадовця, на виконання заходів прийнятої обласною радою комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2019-2020 роки на здійснення одноразової компенсаційної виплати за навчання у Хмельницькому інституті соціальних технологій майже 300 (трьомстам) студентам-учасникам АТО/ООС та членам їх сімей спрямовано з обласного бюджету за останні 2 навчальні роки – більше півмільйона гривень.
“Сподіваюсь, що уся висококваліфікована когорта викладачів, співробітників і студентів буде гідно продовжувати, зберігати та примножувати славні 20-літні традиції Хмельницького інституту соціальних технологій, генеруватиме нові ідеї, знаходитися у постійному науковому та професійному пошуку на благо нашої держави”, – привітав Валерій Лесков.
А Інна Ящук, яка ще й очолює конкурсну комісію обласного конкурсу науково-дослідних робіт, зазначила, що цього року саме колективна робота викладачів ВУЗу здобула першу премію в обласному конкурсі в номінації «Монографії».
Кращим викладачам закладу Валерій Лесков вручив Грамоти обласної ради.
Довідка
Відомості про досягнення у сфері вищої освіти колективу Хмельницького інституту соціальних технологій ВНЗ „Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”
Хмельницький інститут соціальних технологій – неприбутковий заклад вищої освіти створений у 1999 р. як представництво Університету „Україна” на Хмельниччині.
За роки діяльності, без залучення бюджетних коштів, у закладі створено сучасну матеріально-технічну й навчально-методичну базу та сформовано енергійний і творчий педагогічний колектив.
Від початку і до цього часу колектив очолює М. Є. Чайковський, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений тренер України, автор понад 140 наукових публікацій, з яких більшість присвячено інклюзії.
Беззаперечним вкладом у розвиток вищої освіти є багаторічна діяльність колективу інституту щодо впровадження ідей інклюзивного навчання. Хмельницький інститут соціальних технологій – перший ЗВО на Хмельниччині, який втілив у життя принципи інклюзивного освітнього простору та безбар’єрну доступність до здобуття вищої освіти для осіб з особливими освітніми потребами. На сьогодні більше 800 випускників з інвалідністю на рівних умовах здобули диплом за обраним фахом, що є найвищим показником серед вишів регіону.
Науковим підґрунтям впровадження інклюзії стало створення власної наукової школи „Теорія і практика соціально-педагогічної роботи з молоддю з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного освітнього простору”. За роки її діяльності: захищено докторську та 18 кандидатських дисертацій; видано 15 монографій, 17 навчальних і 14 навчально-методичних посібників (10 з яких з грифом МОН); здійснено більше 1000 публікацій у періодичних виданнях, з них 824 у фахових збірниках та 256 публікації у закордонних виданнях; впроваджено авторські програми покращення психомоторної активності студентів з інвалідністю та різноманітні комплексні методики.
Колективом інституту у 2009 р. засновано „Збірник наукових праць Хмельницького інституту соціальних технологій Університету „Україна”, який включено до переліку наукових фахових видань України у галузі педагогічних наук, в якому висвітлюються основні результати досліджень, у тому числі з інклюзії. А для студентів у 2017 р. започатковано науково-популярне видання „Збірник наукових праць молодих вчених”.
Для практичної реалізації наукових розробок з означеного напряму в закладі створено Центр соціальної інклюзії, що здійснює супровід навчання студентів з особливими освітніми потребами.
Інститут є досить гнучким до змін, тому ще одним з провідних напрямів діяльності, який з’явився з 2016 року, є навчання студентів-військовослужбовців, учасників АТО/ООС, яким створено усі умови для соціально-психологічної реабілітації та розроблено гнучку систему навчання з інтернет-супроводом та використанням освітньої платформи Moodle. За кілька років інститут, за фінансової підтримки обласної та міської влади, надав можливість для здобуття вищої освіти за цивільними спеціальностями близько 300 студентам-учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, що є найбільшою кількістю студентів цієї категорії серед вишів Хмельниччини.
Також, заклад є одним з перших ЗВО, який став активним учасником розвитку дистанційного навчання у Хмельницькій області. Свого часу понад 2,5 тис. студентів здобули вищу освіту у 23 локальних центрах дистанційного навчання у кожному районі області.
За роки діяльності інститут підготував більше 8 тис. фахівців різних галузей, а на сучасному етапі вищу освіту здобувають близько тисячі осіб, з яких 10% – це молодь з особливими потребами, 17% – студенти-учасники АТО/ООС.
20-річна історія інституту засвідчила, що педагогічний колектив є частиною потужної мережі сучасного освітнього механізму, який готує висококласних фахівців, генерує нові ідеї та знаходиться на шляху постійного наукового та професійного пошуку на благо нашої держави.