Віншували кращих працівників культури та майстрів народного мистецтва Хмельниччини

Щорічно 9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Урочистості з нагоди свята відбулися сьогодні в обласному науково-методичному центрі культури та мистецтва.

Заступник голови обласної ради Валерій Лесков від імені голови обласної ради та всього депутатського корпусу привітав присутніх у залі, а в їхній особі усіх працівників культури та майстрів народного мистецтва з професійним святом.

Посадовець наголосив, що сьогодні в Україні культура та народне мистецтво є одними із вирішальних чинників національного відродження й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів.

«Наша рідна Хмельниччина  віддавна славиться своїм багатогранним історичним минулим, невід’ємною частиною якого є культурна спадщина, а творчість митців та аматорів народного мистецтва завжди сповнена яскравим колоритом та невичерпною енергією», зазначив Валерій Лесков

Обласна рада приділяє особливу увагу  розвитку культури, збереженню та відродженню культурної спадщини Хмельниччини.

Так, на утримання діючої мережі обласних установ культури https://km-oblrada.gov.ua/komunalna-vlasnist/zakladi-kulturi/ у нинішньому 2019 році спрямовано 137,5 мільйона гривень.

Майже 9 мільйонів гривень на продовження робіт з реставрації Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», що дозволить покращити позитивний туристичний імідж нашої області. Також збільшено видатки на будівництво та придбання обладнання для закладів культури, об?єктів спільної власності територіальних громад. Разом з тим, протягом останніх років стовідсотково забезпечується фінансування захищених статей видатків.

З метою збереження і розвитку мережі закладів культури і мистецтва області, примноження її матеріально-технічного ресурсу з обласного бюджету на виконання діючої обласної програми розвитку культури і духовності до 2020 року лише у нинішньому році передбачено майже 2,6 мільйона гривень.

Заступник голови обласної ради висловив працівникам культури та майстрам народного мистецтва найщиріші слова вдячності за багатогранну, змістовну й неповторну роботу та висловив переконання, що вони й надалі підвищуватимуть рівень культури і мистецтва, збагачуючи духовну спадщину рідної Хмельниччини.

Кращих представників галузі за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, українського мистецтва, відродження та примноження традиційної культурної спадщини Хмельниччини Валерій Лесков нагородив Грамотами обласної ради та цінними подарунками.

Працівників галузі культури та народного мистецтва області за значний внесок в розвиток галузі культури також було відзначено та нагороджено Почесними грамотами Міністерства культури України, Грамотами облдержадміністрації та управління культури ОДА.