9 листопада за участю заступника керівника апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбулась прес-конфереція генерального директора ВГО «Комітет виборців України» Олексія Кошеля на тему «Три роки Верховної Ради України: як працювали народні депутати».
Під час заходу було презентовано дослідження КВУ щодо підсумків роботи Верховної Ради за три роки.
Теми заходу:
- найбільш та найменш ефективні голови фракцій та груп ВРУ;
- ефективність роботи депутатів-мажоритарників із Хмельницької області: участь в засіданнях ВРУ, голосування, законодавча робота;
- як працюють в Раді лідери президентських та парламентських рейтингів;
- як народні депутати відвідували засідання ВР: підсумок 3-х років;
- ТОП-10 депутатів-прогульників;
- скільки народних депутатів ігнорують голосування;
- лідери та антилідери за участю в голосуваннях;
- хто з депутатів пропустив понад 90% голосувань за 3 роки;
- ТОП-10 невиконаних обіцянок партій (із передвиборчих програм 2014 року).
За словами Олексія Кошеля, у Верховній Раді нинішнього скликання зареєстровано понад 10 327 законопроектів, що є рекордним показником в історії українського парламентаризму.
За даними КВУ, це суттєво перевищує показники парламентів попередніх скликань. Зокрема, у ВР VII скликання за весь час роботи було зареєстровано 7,4 тис. законопроектів, у ВР VI скликання (за перші три роки) – 8,1 тис., ВР V – 3,3 тис., ВР IV (за перші три роки) – 7,6 тис.
У КВУ зауважили, що з 10 тис. зареєстрованих законопроектів 9347 подали народні депутати, ще 849 ініціював уряд і 131 – Президент.
Серед фракцій та груп ВР найбільш «продуктивними» є ВО «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка. В середньому один депутат «Батьківщини» за три роки роботи став автором 96 законопроектів, РПЛ – 66, «Самопомочі» – 41, «Народного фронту» – 40, «Волі народу» – 33, БПП – 32, «Відродження» – 26, «Опозиційного блоку» – 19.
Звіт «Три роки Верховної Ради України: як працювали народні депутати»