Як повідомлялося, голова обласної ради Віолета Лабазюк бере участь у міжнародному заході у місті Лондон, де представники політики, бізнесу, громадські діячі з усієї Європи, Великобританії, Австралії та США в рамках діяльності міжнародної спільноти «Альянс за відповідальне громадянство» (ARC) аналізують актуальні проблемні питання, з якими зіштовхується західна цивілізація.
У перший день роботи конференції під час пленарних лекцій і дебатів присутні спілкувалися про спільне бачення майбутнього: вироблення альтернативного шляху вперед та подолання викликів сьогодення.
Як зазначила Віолета Лабазюк, для нашої держави ці питання будуть важливими під час відбудови та відновлення населених пунктів після української Перемоги.
На панельних дискусіях обговорили питання зміцнення світової соціальної структури та готовність наших соціумів до демографічних змін і криз, які спричинені, в тому числі, й воєнними конфліктами.
Окрім іншого, на заході йшла мова про вільні ринки, належне врядування та забезпечення сталого розвитку, економічної стійкості та можливість підприємствам інвестувати, розвиватися та створювати нові робочі місця.
Не менш важлива тема, яку порушили на конференції, – енергія, ресурси та довкілля. Питання актуальне, як ніколи, для України, адже російська агресія цілеспрямовано ставить під загрозу енергетичну безпеку всього світу.
У другий день роботи Міжнародної конференції Альянсу за відповідальне громадянство було також обговорено вагомі теми, які нерозривно пов’язані одна з одною – фундаментальні цінності людства та зміцнення світової соціальної структури через поняття свободи та відповідальності.
«Українці, як ніхто, розуміють значення цих слів. Адже в час, коли українські військові виступають захисниками фундаментальних світових цінностей – уявлення свободи та відповідальності набуває особливого значення, – наголошує голова обласної ради Віолета Лабазюк. – Ми захищаємо не лише свою країну, а й увесь цивілізований світ, вперто демонструючи свободу волі та право людини на самовизначення. Чи одні ми на цьому шляху? Ні. Тому що тут починає діяти правило світової відповідальності через міжнародну підтримку – санкції та посилення тиску на країну-агресора, поставки зброї та необхідного обладнання, надання фінансового ресурсу для збереження економічної стабільності та гуманітарну допомогу, як захист прав людини, забезпечення усім необхідним внутрішньо переміщених осіб, опіка над українськими переселенцями. Сьогодні світова спільнота об’єднується, аби зберегти та зміцнити свої фундаментальні цінності».