Цьогоріч уже в одинадцяте проводиться конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.
За усі роки його проведення лауреатами премії стали 19 журналістів та письменників.
У нинішньому році на здобуття обласної премії було подано чотири творчі доробки журналістів. Це, зокрема, цикл публікацій в газеті «Нове життя» громадського кореспондента приватного підприємства «Медіа-центр» «Нове життя» (смт Чемерівці) Анатолія Бернадіна, цикл передач телерадіопроєкту «Віч-на-віч» директора комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» (м. Хмельницький) Миколи Крентовського, цикл публікацій у газеті «Подільські вісті» редактора обласної газети «Подільські вісті (м. Хмельницький) Петра Лічмана та цикл публікацій в газеті «Подолянин» редакторки відділу суспільного життя редакції газети «Подолянин» (м. Кам’янець-Подільський) Галини Михальської.
Високий рівень журналістської майстерності, актуальність та об’єктивність у відтворенні подій сьогодення відзначили учасники засідання у циклі публікацій Галини Михальської, які опубліковані в газеті «Подолянин».
Публікації Петра Лічмана у газеті «Подільські вісті» також, на думку членів конкурсного комітету, заслуговують уваги, адже привернули увагу читачів своєю гостротою і викликали широкий резонанс.
Щодо матеріалів Анатолія Бернадіна з Чемеровець, то члени комітету одностайно висловили думку, що представлений цикл публікацій в газеті «Нове життя» не відповідає вимогам конкурсу та суспільним настроям.
Після детального аналізу конкурсних робіт та їх обговорення, більшість членів конкурсного комітету визнали цикл передач телерадіопроєкту «Віч-на-віч» Миколи Крентовського найдостойнішим творчим доробком для відзначення премією. На думку членів комітету, телепередачі Миколи Крентовського у досить простій та доступній формі допомагають глядачеві відчути пульс сьогоднішнього часу, всю багатогранність суспільних процесів та настрої своїх гостей у студії. Роботи Миколи Леонідовича, за словами переважної більшості членів комітету, вирізняються відкритістю, легкістю сприйняття та спонукають до аналізу тем, які були предметом обговорення у студії.
Отож, за підсумками голосування членів комітету цьогорічним, двадцятим, лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визнано директора комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» (м. Хмельницький) Миколу Крентовського за цикл передач телерадіопроєкту «Віч-на-віч».
Лауреат, відповідно до Положення про премію,отримає Диплом та грошову винагороду у розмірі десяти тисяч гривень.
Довідка
Обласна премія імені Дмитра Прилюка встановлена рішенням Хмельницької обласної ради 18 травня 2011 року з ініціативи обласної організації Національної спілки журналістів України та Деражнянської районної ради.
Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.
Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю.
Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.
У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.
Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої склав цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук — учні Дмитра Михайловича Прилюка.
У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».
У 2016 році обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».
У 2017 році лауреатами премії ім. Дмитра Прилюка стали Станіслава Старостіна (літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини»), Оксана Радушинська (цикл публікацій із зони АТО) та Володимир Шевченко (художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?»).
У 2018 році лауреатами премії стали Петро Воробей за цикл нарисів, надрукованих у газеті «Подільські вісті» впродовж останніх років та творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого за науково-публіцистичне видання «Просвіти» Поділля в добу Директорії УНР (1918-1920)».
У 2019 році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став письменник Микола Руцький з Нетішина за художньо-документальне видання «Ми у вічі сміялися смерті…».
У 2020 році лауреатом премії імені Дмитра Прилюка стала директор (головний редактор) ПП «Трудівник Полісся «Сьогодні», заслужений журналіст України Віра Мальчук зі Славути за цикл публікацій у газеті «Трудівник Полісся».
У минулому році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визнано власного кореспондента обласної газети «Подільські вісті» Василя Добровольського за цикл публікацій у місцевій пресі за 2019-2021 роки.