12 квітня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у 5-му Форумі енергоефективного партнерства “Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі”, який відбувся у конгресно-виставковому цетрі “Парковий, у м.Київ.
Організатор форуму – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
На заході вивчали механізми впровадження сучасних фінансових механізмів підвищення енергоефективності.
Ключові теми Форуму: державна політика у сфері енергоефективності, енергоменеджмент – старт енергоефективності у громадах, від класичного до поглибленого ЕСКО-партнерства – нові моделі технологій та співфінансування, ЕСКО та енергоменеджмент на державних об’єктах: перші успіхи, енергоефективність у промисловості: джерела фінансування проектів.
Форум об’єднав понад 600 учасників з усієї України: керівництво облдержадміністрацій та обласних рад, мерів міст, голів районних адміністрацій, керівників об?єднаних територіальних громад, а також енергоменеджерів, експертів, представників ОСББ, профільних громадських організацій, міжнародних проектів, представників промислових підприємств, вітчизняних ЕСКО-компаній, будівельних компаній, виробників енергоефективних матеріалів та обладнання, енергоаудиторів, профільних асоціацій, ЗМІ та усіх зацікавлених.
Як наголосив на 5-му Форумі енергоефективного партнерства Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, сьогодні як ніколи потрібна консолідація бізнесу та місцевого самоврядування – для того, аби зробити Україну європейською енергонезалежною країною. За 4 роки реформи енергоефективності зроблено дуже багато, є необхідна база, зараз маємо швидко рухатись.
Він зазначив, що 5 років тому Україна обрала європейський шлях розвитку, відмовилась від імпорту російського газу і стала на шлях енергонезалежності. За потужної підтримки європейських партнерів у 2015 році Уряд та Мінрегіон розпочали реформу енергоефективності.
«За цей період ми зробили потужний прорив. Ухвалили необхідне базове законодавство, дали поштовх створенню інституту відповідального власника — з 2014 року кількість ОСББ зросла у 2,5 рази і вже маємо 33 тисячі будинків, об’єднаних в ОСББ. Ми надали людям можливість обліковувати енергоспоживання та управляти ним – у 3,5 рази зросла оснащеність житлових будинків лічильниками, до 80%. Ми впровадили програми з енергоефективності. На сьогодні 538 тисяч родин скористались теплими кредитами, працює 240 муніципальних програм з енергоефективності, підписано близько 300 ЕСКО-договорів. Запустили ринок енергоаудиту — вже маємо 400 сертифікованих енергоаудиторів, 34 ВНЗ розпочали програми з підготовки енергоаудиторів, видано перші 60 енергетичних сертифікатів будинків. Спільно з міжнародними партнерами ми створити потужний інструмент реформи – Фонд енергоефективності, який вже тестує 15 перших проектів з енергоефективності в ОСББ. Ми розпочали за підтримки міжнародних фінансових установ модернізацію комунальних підприємств, яка сьогодні відбувається вже у 41 місті», – розповів Геннадій Зубко.
Посадовець зазначив, що наступний крок – прийняття розробленого Мінрегіоном базового Закону «Про енергоефективність», який стосуватиметься енергоефективності в енергетиці, промисловості та транспорті.
Співорганізаторами Форуму виступили: Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні, проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності», проект GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України», проект GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ», проект GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», проект ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО», проект UNIDO UKR ІЕЕ «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України», центр ресурсоефективного та чистого виробництва (в системі UNIDO).
Інформаційний партнер Форуму – журнал «ECOBUSINESS» (http://ecolog-ua.com).