На Хмельниччині 37 спеціалізованих медичних закладів вже подали пропозиції на укладення договору з НСЗУ за програмою медичних гарантій

У Хмельницькій області станом на 20 лютого ц.р. 37 медичних закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, подали пропозиції до Національної служби здоров’я України для укладання контрактів. Загальна кількість цих пропозицій про обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році за різними групами послуг – понад 220. 

Про це під час наради з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року повідомила директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. За її словами,  Хмельниччина досить активно включилася в цю роботу, а тому можна сподіватися, що всі 50 спеціалізованих закладів області встигнуть до 28 лютого ц.р. подати заявки на контрактування з НСЗУ.

Захід відбувся за участі представників Міністерства охорони здоров‘я,  Національної служби здоров’я України, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», власників закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, керівництва обласної ради та облдержадміністрації, керівництва  закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу у регіоні. Учасників наради було поінформовано про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні, в тому числі на місцях.

Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що заклади охорони здоров‘я Хмельниччини, маючи гарні показники у здійсненні медичної реформи, з 1 квітня поточного року готові перейти на новий формат функціонування, адже мета єдина – надання вчасної та якісної медичної допомоги мешканцям області. Разом з тим, обласна влада готова спільно з керівниками на місцях вирішувати проблемні питання щодо матеріально-технічної бази медичних закладів.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця зауважила: «Головне завдання Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ – надавати інформаційну, консультаційну, юридичну підтримку закладам охорони здоров’я та аптечним закладам, партнерам НСЗУ, інформувати пацієнтів, лікарів та керівників закладів про подальшу трансформацію системи охорони здоров’я. У  2020 році наше завдання – максимально сприяти впровадженню в повному обсязі програми медичних гарантій в регіоні». 

Загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Хмельницької області до контрактування з НСЗУ (за усіма показниками) – близько 85 %  У регіоні автономізовано майже 94 % спеціалізованих медичних закладів. Комп’ютеризовано – близько 78 %, зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – 94 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94 % спеціалізованих медичних закладів. КЕП – кваліфікований цифровий підпис отримали близько 84 % медичних працівників, яких буде залучено до виконання договору з НСЗУ.

 

попередня статтяЗаклади соціального захисту завершили звітувати перед балансовою комісією
наступна статтяСьогодні Хмельниччина вшановує Героїв Небесної Сотні…