18 грудня перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук взяла участь у селекторній нараді, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.
Основною темою спілкування з головами райдержадміністрації, районних рад, об’єднаних територіальних громад області та керівників структурних підрозділів ОДА стали питання використання коштів державного фонду регіонального розвитку та інфраструктурної субвенції.
Учасники наради проаналізували стан реалізації в області інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та стан реалізації та погодження переліків проектів, які можуть реалізуватись за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаними територіальними громадами.
Так, за словами начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації олексія Дьоми, з ДФРР в області всього передбачено та профінансовано 139,8 млн.грн. Фінансується 54 проекти. По 16 проектах роботи завершено, кошти освоєно у повному обсязі. По 13 проектах роботи завершуються і виконані від 80 до 90,0 %.
Втім, є об’єкти, стан використання коштів на яких викликає занепокоєння. Так, по об’єктах де замовниками та одержувачами коштів є об’єднані територіальні громади найнижчий відсоток використання коштів у Летичівській ОТГ (каналізаційно-напірна станція та напірний колектор в смт Летичів — реконструкція з під’єднанням житлового масиву, профінансовано 1,8 млн.грн., освоєно 526,0 тис.грн., або 29,2 %), Сатанівській ОТГ (будинок культури по вул.Б.Хмельницького, 43, в смт. Сатанів Городоцького району — реконструкція під центр надання соціальних послуг,профінансовано 1,5млн.грн., освоєно 450,0 тис.грн., або 30,0%), Чемеровецькій ОТГ (водозабірні свердловини в населених пунктах Почапинецької сільської ради Чемеровецького району — будівництво, профінансовано 1 млн.грн., освоєно 342,9 тис.грн., або 34,3%).
По об’єктах ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника” найнижчий показник освоєння на:
— будинок культури на 500 місць в смт Теофіполь (із зменшенням місць до 493) — будівництво та реконструкція (профінансовано 2 млн.грн., освоєно 0,0 тис.грн.);
— Летичівський навчально-виховний комплекс №2 — загальноосвітня школа І—III ступеня гімназія по вул.Радянській, 1, в смт Летичів — реконструкція (профінансовано 2 млн.грн., освоєно 588,139 тис.грн., обо 25,4%);
— водогін в смт Дунаївці Дунаєвецького району від водонапірної башти №1 до вулиці Пушкіна — реконструкція (профінансовано 5 млн.грн., освоєно 1,47 млн.грн., або 29,4%о).
По Волочиській центральній районній лікарні (Волочиська центральна районна лікарня по вул. Незалежності, 68, в м.Волочиську — капітальний ремонт харчоблоку та допоміжних приміщень) профінансовано 1,2 млн.грн., освоєно 185,1 тис.грн., або 15,4%.
По КП “Міськтепловоденергія” (каналізаційні очисні споруди за адресою: вул.Маршала Харченка, 2а, в м.Кам’янець-Подільському — реконструкція системи подачі повітря із заміною повітродувки в повітродувній станції) профінансовано 2 млн.грн., освоєно 600,0 тис.грн., або 30,0%.
Стосовно стану освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаними територіальними громадами Олексій Дьома повідомив, що а сьогоднішній день на рахунках громад знаходиться 100,0% передбаченої суми субвенції на розвиток інфраструктури, в обсязі 167,0 млн. гривень. Облдержадміністрацією надано висновки на переліки із 221 проекту, на всю передбачену суму.
Найкраще використання коштів у Волочиській (100%), Маківській (100%), Розсошанській (99,8%), Колибаївській (95,5%) ОТГ.
7 громад мають менше 50 відсотків використання. Зокрема, це Дунаєвецька селищна ОТГ (45,3%), Ленковенька сільська ОТГ (34,6%), Лісовогринівецька сільська ОТГ (32,9%), Меджибізька селищна ОТГ (49,5%), Наркевицька селищна ОТГ (43,7%), Полонська міська ОТГ (15,1%), Понінківська селищна ОТГ (29,5%).
Дану інформацію донесено до всіх учасників селекторної наради. Обласна влада наголосила на особистій відповідальності керівників на місцях за неефективне використання коштів. Як зазначив Володимир Кальніченко, враховуючи обмеженість ресурсів обласного бюджету, є просто неприпустимим проявити безгосподарність і допустити повернення коштів до державного бюджету.