Розпочався тиждень, присвячений Тарасу Шевченку – поету, якого всі знаємо, цінуємо і поважаємо. Його вірші, наче про сьогодні. Його слова – з минулого у майбутнє – як голос Вічності.
Говорити про Шевченка цікаво завжди, адже ця людина до кінця непізнана і невивчена. Про нього можна безкінечно писати, його рядки можна цитувати, його внутрішній порив можна наслідувати.
Шевченко – це не одноманітність. Шевченко – це єдність глибини і сили, розуму і прагнення до волі. Шевченко – це народ. Тому він сьогодні у кожному з нас. Різний.
Таку різнобічність поглядів представили студентам Хмельницького торговельно-економічного фахового коледжу Державного торговельно-економічного університету (викладач – Олександр Атаманчук) працівники Хмельницького обласного літературного музею, поети і прозаїки, члени Національної спілки письменників України.
Директор літературного музею, письменник Василь Горбатюк розповів про перебування Тараса Григоровича в нас, на Поділлі, зокрема, у місті над Смотричем – Кам’янці-Подільському. Поетеса Ніна Шмурікова-Гаврилюк зачитала свої поезії із збірки «Квіти Кобзареві» і висловила захоплення творчістю Великого Кобзаря, яка надихає її на написання нових поетичних творів. Поетеса Ельвіра Молдован озвучила сучасний погляд на пізнання Тараса Шевченка, зачитала свої нові вірші, котрі написалися під впливом різних емоцій та почуттів. Гуморист Степан Шкапій продемонстрував «свого» Шевченка, який мотивує його до творчості, зачитавши гуморески із збірок «Чилі» та «Джакузі».
Музичний супровід здійснював бард Леонід Мазур, який виконав пісні на слова Великого Кобзаря.
Модераторкою літературної години «Не промовчи Шевченка у собі…» була старша наукова співробітниця літературного музею Альона Радецька, яка продемонструвала різні видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, що зберігаються у фондах закладу, зачитала його поезію.
Говорімо про Шевченка! Читаймо його віщі твори! Вивчаймо Кобзаря! Бо як ніколи раніше є актуальними слова: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».
За матеріалами Хмельницького обласного літературного музею