Нобелівські читання «ЛІЦЕЙ-NOBELDAGEN – 2016» у Славутському ліцеї-інтернаті

Уже третій рік поспіль у грудні, напередодні події світового масштабу – вручення Нобелівських премій,  у підтримку Міжнародного Нобелівського руху в  Славутському обласному ліцеї-інтернаті проходить низка заходів у рамках Нобелівських днів.  

8 грудня 2016 року відбулося  їх урочисте відкриття, яке розпочалося Нобелівськими читаннями, що пройшли у приміщенні Славутського  міського Палацу культури.

Інсценізацією «Заповіт Альфреда Нобеля» розпочалося це свято. Далі з вітальним словом до юних науковців та вчителів ліцею-інтернату звернулася директор  Олена Яківна Саприкіна. Вона зазначила, що найвища майстерність педагога полягає не тільки у тому, щоб навчити учнів, а й виховати любов до науки. На урочистому зібранні вона вручила дипломи переможців цьогорічних конкурсів МАН України «МАН-юніор» юним науковцям – Мельник Ользі, Семацькій Аліні, Савчук Діані, Петах Олені, Прокопчук Катерині, Стамбульській Любові, Ковальчуку Василю, Сокольцю Олександру та Шевчуку Вадиму – за  перші кроки у світі відкриттів і винаходів.

Цього року на традиційні Нобелівські читання було запрошено і почесних гостей: кандидата технічних наук, доцента кафедри хімічної технології Хмельницького національного університету Євгенію Марківну Заверач; кандидата технічних наук, доцента кафедри телекомунікацій і комп’ютерних інтегрованих технологій Хмельницького національного університету Костянтина Леонідовича Горященка; доцента, кандидата географічних наук Рівненського державного гуманітарного університету Оксану Яківну Романів. Яскравим прикладом для наслідування учнів і стали  виступи педагогів ліцею-інтернату, які поєднують педагогічну працю із навчанням в аспірантурі провідних ВУЗів України: А. І. Гринько, І.Я Личик. Театральний етюд «Моя музика» –  Нобелівський лауреат 2016 – Боб Ділан продемонструвала вчитель-методист Ковальчук О.О. На зібранні усі присутні познайомились із яскравою плеядою нобеліантів, доторкнулися до неймовірних винаходів у галузі фізики й хімії, географії й літератури, осягнули найбільший внесок науковців у дружні стосунки між націями.

Незвичайним завершенням Нобелівських читань став виступ струнного квартету Хмельницької обласної філармонії. Такі відомі та улюблені мелодії світових композиторів як Шуберта, Моцарта, Вівальді, Гарделя, Скорика, що звучали на сцені, дали зрозуміти: ми  – щасливі люди, які прагнуть до нового суспільства – з передовими технологіями, з гарними містами, хорошою екологією, до суспільства творчого, щасливого, мирного…

Щороку ліцеїсти мають змогу проявити власні можливості у пошуках чогось нового і за час написання науково-дослідницьких робіт МАН України, і під час участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах. «ЛІЦЕЙ-NOBELDAGEN-2016» розпочато, і ми переконані, що такі заходи залишаться традиційними ще на багато років, а юні науковці ліцею-інтернату у майбутньому будуть почесними гостями Нобелівських читань, а можливо, і  лауреатами Нобелівської премії.

За матеріалами Славутського обласного спеціалізованого

ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки

 

попередня статтяВшанували учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
наступна статтяЗдоров’ям й життям рятували вони…