Послуги серцево-судинного центру стали ближчими для нетішинців та інших жителів північного регіону

29 вересня, у Всесвітній день серця, у місті Нетішин розпочало свою роботу відділення № 3 Хмельницького обласного серцево-судинного центру.

До комунального некомерційного підприємства “Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішина”, на базі якого відкрито відділення, прибув серцево-судинний хірург, директор КНП «Хмельницький  обласний серцево-судинний центр» Андрій Кланца, його заступники з медичної та господарської частин, а також завідувачі відділеннями, кардіологи та медсестри.

 

Вони вперше на базі новоствореного відділення проводили консультативний прийом, обстеження, діагностику, призначали лікування, виконували малоінвазивні ендоваскулярні оперативні втручання, узгоджували остаточні господарські та організаційні питання.

 

Загалом прийняли більше 50 пацієнтів, провели понад 50 електрокардіографій, 10 ультразвукових досліджень серця, виконали три коронарографії (рентгеноконтрастний метод дослідження судин серця в умовах катетеризаційної лабораторії).

 

У цей же день головний кардіолог Хмельниччини Андрій Кланца зустрівся з працівниками Хмельницької АЕС, щоб розповісти про роботу нового відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології.

Директор обласного серцево-судинного центру поінформував атомників про те, що на першому поверсі стаціонару розміщені палати інтенсивної терапії, катетеризаційна лабораторія, де встановлено сучасну ангіографічну систему.

 

Щоденно у відділенні веде прийом лікар-кардіолог та один раз на тиждень для лікування та діагностики приїжджають кардіохірурги, лікарі-кардіологи вищої категорії, лікарі УЗД. За деякий час відділення розпочне надавати ургентну допомогу жителям Шепетівського району з інфарктами, передінфарктними станами й гострими порушеннями серцевого ритму. Наступного року у відділенні запрацює хірургія.

Андрій Кланца зазначив, що основне завдання відділення – виявити кардіологічну проблему на початковій стадії, щоб зберегти здоров’я пацієнту та повернути його до повноцінного життя й роботи. Адже Україна лідирує у світі за смертністю населення працездатного віку від проблем кровообігу. Така невтішна статистика свідчить, що саме ранній діагностиці слід приділити пильну увагу, аби зменшити кількість летальних випадків.

Ургентні послуги відділення – безкоштовні для пацієнтів. Опрацьовується можливість співпраці зі страховими компаніями для фінансового покриття вартості обстеження чи лікування.

Андрій Іванович зазначив що цей проєкт вдалося реалізувати завдяки співпраці обласної ради, Департаменту охорони здоров’я ОВА та Нетішинської міської ради. З обласного бюджету було виділено дев’ять мільйонів гривень. Стільки ж надала міська влада.

Таким чином працівники Хмельницької АЕС та жителі всього північного регіону Хмельниччини отримали повноцінний доступ до необхідних медичних послуг.

попередня статтяБіля пам’ятника Великому Кобзарю прозвучала клятва ліцеїстів-прикордонників
наступна статтяВіолета Лабазюк вручила відзнаки спецпризначенцям