Сьогодні за участі голови обласної ради Михайла Загородного та голови облдержадміністрації Вадима Лозового відбулося розширене засідання колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА.
На засіданні, в якому взяли участь керівники органів соціального захисту населення райдержадміністрації, виконавчих комітетів міських рад, очільники закладів соцзахисту, розглянули одне питання – про підсумки роботи органів соціального захисту населення області за 2018 рік.
Голова обласної ради Михайло Загородний зауважив, що усі працівники, які працюють у сфері соціального захисту, є учасниками процесу реформ у державі. Посадовець акцентував, що курс на запровадження євростандартів в усіх сферах життя країни є незмінним. Тому під час реформаторських справ, які відбуваються у країні, потрібно спільно працювати на позитивний результат.
Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська детально поінформувала присутніх про діяльність закладів соцзахисту за минулий рік.
Як повідомила Світлана Іванівна, на Хмельниччині понад 492,0 тис. осіб або 40% населення потребує соціального супроводу. Так, субвенції Державного бюджету на виплату соціальних гарантій передбачених діючим законодавством України у 2018 році склали 196,2 млн. гривень. Видатки з обласного бюджету на забезпечення належного функціонування соціальних установ у 2018 рік – 172,6 млн. гривень.
Щодо питання зайнятості, то варто зазначити, що в минулому році результатами діяльності місцевих та обласної тимчасових комісій, заслуховування керівників підприємств-боржників вдалось повністю ліквідувати борги на 9 підприємствах області у сумі 7 млн. 401 тис. гривень. Станом на 01 січня 2019 року за сумою боргу область посіла 6 місце серед регіонів України. За рівнем заробітної плати у грудні місяці область посіла 15 місце по Україні із середньомісячною зарплатою 8976 гривень.
Системі соціального захисту населення на регіональному рівні підпорядковано 27 інтернатних установ. З метою оптимізації мережі інтернатних установ у 2018 році відповідно рішенням обласної ради шляхом ліквідації припинив свою діяльність Вовківецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів.
Станом на 1 січня 2019 року в інтернатних установах проживає 1797 мешканців, при плановому розвороті на 2025 ліжко-місць.
На утримання діючої мережі обласних закладів соціального захисту та соціального забезпечення населення, що фінансуються через Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, як головного розпорядника коштів обласного бюджету, за 2018 рік по загального фонду обласного бюджету профінансовано 118722,0 тис.грн або 100 % до уточнених річних призначень.
З них профінансовано видатки на будинки-інтернати для літніх людей та інвалідів системи соціального захисту – 107 935,6 тис.грн, будинок-інтернат для малолітніх інвалідів – 6 935,6 тис.грн; обробка інформації з нарахування та виплати допомоги і компенсацій – 3 052,0 тис.грн, інші установи та заклади (Хмельницький обласний контактний центр) – 798,8 тис.гривень.
З метою збільшення енергоефективності, покращення умов проживання в інтернатних установах з обласного бюджету на вказані цілі у 2018 році виділено профінансовано 10 255,7 тис.грн або стовідсотково до плану на рік, освоєно 10 052,8 тис.грн або 98,0 %.
За ці кошти здійснено капітальний ремонт та реконструкцію приміщень закладів, проведено протипожежні заходи в 22-х інтернатних закладах, встановлено встановлення засоби дистанційної передачі обліку спожитого природного газу в 11-и інтернатних закладах.
На покращення матеріально-технічного стану інтернатних закладів системи соціального захисту у 2018 році з обласного бюджету спрямовано 9221,94 тис. гривень.
На виконання заходів, передбачених в рамках прийнятої облрадою обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2016-2020 роки за рахунок коштів обласного бюджету за минулий рік для надання одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення спрямовано кошти в сумі 7825,0 тис.грн, здійснено виплату 12635 особам.
За рахунок коштів обласного бюджету за минулий рік надано матеріальну допомогу на дороговартісне лікування 2139 особам на загальну суму 7815,0 тис. гривень.
З обласного бюджету виплачено одноразову грошову допомогу сім’ям загиблих учасників бойових дій в Афганістані та інвалідам війни в Афганістані І групи – 99,0 тис.гривень.
З коштів обласного бюджету в 2018 році на фінансову підтримку громадських організацій осіб з інвалідністю і ветеранів діяльність яких має соціальну спрямованість передбачено 400,0 тис. гривень.
Минулоріч на виконання заходів обласної програми соціальної підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області виділено 945,3 тис.грн, з них на виплату матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців, захоплених в полон, або зниклих безвісти – 300,0 тис.грн, одноразову компенсаційну виплату за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей протягом ІІ семестру 2017-2018 навчального року, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності – 645,3 тис.гривень.
Також на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям військовослужбовців захоплених у полон або зниклих безвісті, відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2019 – 2020 роки – 100,0 тис. гривень.
Загальна сума додаткових коштів з обласного бюджету на вказані заходи склала14828,39 тис. гривень.