Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося пленарне засідання п’ятої сесії.
У засіданні взяли участь 53 депутати, які розглянули 75 питань та прийняли 71 рішення з різних галузей життєдіяльності краю.
У пленарному засіданні взяли участь голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, керівники силових структур краю, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Своїм рішенням депутати перейменували Солобковецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів на Солобковецький психоневрологічний інтернат, а комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» Хмельницької обласної ради – на комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Хмельницької обласної ради.
Рішенням ради змінено назви (без зміни організаційно-правової форми) 19 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів на будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
Дискусію в сесійній залі викликав розгляд питання «Про припинення шляхом ліквідації Берездівської спеціальної школи Хмельницької обласної ради». Під час своїх виступів депутати з різних фракцій заявляли про необхідність доопрацювання цього питання з метою раціонального подальшої експлуатації матеріально-технічної бази даного комунального закладу.
На переконання голови обласної ради Віолети Лабазюк, є доцільним на базі спецшколи створення закладу соціального спрямування. За її словами, з метою доцільного використання майна обласної ради та створення на півночі області спеціалізованого закладу соцзахисту, планується розглянути визначені напрацювання Департаменту соціального захисту облдержадміністрації та у рамках наступної чергової сесії повернутися до розгляду цього питання. У результаті за ліквідацію спецшколи проголосували всього 20 депутатів з 53 зареєстрованих у сесійній залі.
Затверджено радою Положення про проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області.
Депутати схвалили програму розвитку дитячо-юнацького футболу в Хмельницькій області на 2021-2025 роки, головною метою якої є приведення системи футболу у відповідність до потреб суспільства на основі більш інтенсивного розвитку в сучасних соціально-економічних умовах, підвищення рівня обласних змагань і досягнення високих спортивних результатів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а також пропагування серед дітей та юнацтва здорового способу життя, забезпечення фізичного та духовного розвитку підростаючого покоління, зміцнення здоров’я та імунітету дітей Хмельниччини.
Окрім того, рішеннями ради внесено зміни до трьох чинних регіональних програм, взято до відома інформації про хід виконання шести обласних програм та 14 програм, термін дії яких вже завершився.
Підтримали депутати 10 клопотань перед Головою Верховної Ради України про нагородження Почесною грамотою ВРУ видатних мешканців області і трудових колективів установ та підприємств краю, а також про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти.
Окрім іншого, радою прийнято вісім звернень до центральних органів влади. Не набрало необхідної кількості голосів звернення депутатів до Президента України, Верховної Ради України та ЦВК щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна, в умовах збройної агресії Росії та щодо проведення всеукраїнського референдуму.
У зв’язку з підготовкою до відзначення 30-ї річниці Незалежності України депутати одностайно схвалили звернення до голів територіальних громад області, в якому закликали очільників громад вшанувати учасників національно-визвольної боротьби, організувавши заходи, спрямовані на розвиток національно-патріотичного виховання молоді в області.
Коментуючи підсумки сьогоднішньої роботи депутатського корпусу у рамках п’ятої сесії, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила:«Сесія відбулася. Їй передувала продуктивна та злагоджена підготовча робота у постійних комісіях. Важко виокремити важливі та другорядні питання порядку денного – усі питання сесії є нагальними та спрямовані на розвиток галузей життєдіяльності краю».
Депутати та учасники пленарного засідання мали змогу ознайомитися з матеріалами документально-книжкової виставки з фондів Державного архіву Хмельницької області, яка експонувалася у фойє сесійного залу. На виставці були представлені документи Національного архівного фонду, генеалогічні, архівно-кримінальні справи репресованих жителів Хмельниччини та книги науково-довідкової бібліотеки архіву.