Вісім звернень прийняла Хмельницька обласна рада до центральних органів влади

Більшістю голосів сьогодні на пленарному засіданні п’ятої сесії депутати обласної ради прийняли вісім звернень до центральних органів влади з різноманітних питань життєдіяльності області.

Так, зібрання підтримало звернення депутатської фракції ВО «Батьківщина» та прийняло звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо передбачення окремої субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на встановлення кисневих станцій у лікарнях Хмельницької області.

У тексті зверненні йдеться, що сьогодні, хоч Хмельниччина і вийшла з червоної зони, однак ризики залишаюся й надалі. Міністерство охорони здоров’я України прогнозує четверту хвилю захворюваності. Від лікувальних установ та мешканців області продовжують масово надходити тривожні повідомлення про відсутність медичного кисню у необхідній кількості, зупинення планових операцій у низці нековідних лікарень та спеціалізованих медичних закладів.

 «Кисневі станції залишаться актуальними завжди, адже коли пандемія закінчиться, кисень знадобиться пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, нирковою недостатністю, хворим з ураженням легень тощо. Тому для надійного та безперебійного забезпечення киснем лікарень виникає необхідність негайного встановлення кисневих станцій відповідної потужності у лікувальних закладах області. Зазначена проблема не може бути розв’язана виключно за рахунок коштів обласного бюджету, оскільки вартість однієї кисневої станції сягає декількох мільйонів гривень. Такі витрати є непосильними для бюджетів місцевих громад. Зважаючи на викладене, звертаємося до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням передбачити окрему субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на встановлення кисневих станцій у лікарнях Хмельницької області», – сказано у зверненні.

Розглянувши звернення депутатської фракції «Європейська Солідарність», депутати прийняли звернення до Президента України та Верховної Ради України з вимогою зупинити нову систему призначення субсидій.

«Ми, депутати Хмельницької обласної ради, висловлюємо велику стурбованість щодо звуження соціальних прав українців в отриманні субсидій.

Так, після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим, під коток антисоціальної політики влади потрапили й отримувачі субсидій.

Складається враження, що мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії та стрімкого підвищення цін, тарифів на газ та електрику для населення, а зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми.

 З огляду на зазначене, вимагаємо від уряду негайно:

  • скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;
  • переоформити в автоматичному режимі всім субсидіантам належні їм субсидії на новий термін;
  • відмовитися від подання декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;
  • повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016 – 2018 років;
  • внести на розгляд Верховної Ради України проект змін до закону про держбюджет на 2021 з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні», – йдеться у тексті звернення.

Окрім того, депутати проголосували за звернення депутатів до Верховної Ради України про ухвалення пакету законопроєктів щодо малої приватизації № 4572, № 4573, № 4574 та № 4575, до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо підтримки проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції» від 06 травня 2021 року № 5473,  до Верховної Ради України з приводу пришвидшення розгляду та прийняття законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення (реєстр. № 3508)», до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, щодо необхідності приведення Кодексу газорозподільних систем у відповідність до чинних законів України та засад недискримінації і вільної конкуренції, до Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради України щодо необхідності доопрацювання законопроекту № 5600 при його розгляді у ВРУ та відкликання законопроєкту № 5636 як такого, що не досягає задекларованих цілей і погіршує становище легально працюючих аграріїв та до Кабінету Міністрів України та Національної служби здоров’я України щодо нормативного урегулювання проблемних питань у сфері охорони здоров’я.

попередня статтяЛідери об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Хмельниччини обмінялися досвідом
наступна статтяП’ята сесія обласної ради: депутатами прийнято 71 рішення