9 вересня за участю голови обласної ради Віолети Лабазюк, її першого заступника Володимира Гончарука відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів, яке провів Руслан Лещишин.
З 13 години під головуванням Михайла Пухкого відбулось засідання постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин.
У порядку денному чергової сесії – низка депутатських запитів, внесення змін та заслуховування інформацій про хід виконання та затвердження регіональних програм, ряд майнових питань та звернень до центральних органів влади.
На цій сесії до уваги депутатів запропоновано проект змін до обласного бюджету на 2021 рік. За словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, перегляд змін до обласного бюджету зумовлений необхідністю вирішення тих проблем, які комунальні заклади обласної ради мають вирішити до кінця поточного року. Зокрема, це, в першу чергу, стосується забезпечення сталої роботи в осінньо-зимовий період. У зв’язку із суттєвим ростом тарифів на послуги з оплати природного газу, теплопостачання та електроенергії, виникла додаткова потреба у коштах на оплату закладами охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту комунальних послуг та енергоносіїв.
Крім цього, вперше на цю сесію буде представлено для розгляду і прогноз обласного бюджету на три роки – 2022-2024 роки. Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.
На основі цих прогнозованих показників головні розпорядники бюджетних коштів складатимуть плани своєї діяльності та формуватимуть відповідні показники проєкту обласного бюджету. Відповідно до прогнозів, основу дохідної частини загального фонду обласного бюджету традиційно складатимуть податкові надходження. Зокрема, основним джерелом надходжень залишається податок на доходи фізичних осіб, його питома вага становить понад 90%.
Щодо видатків обласного бюджету, то їх фінансування на період до 2024 року здійснюватиметься в рамках жорсткої економії бюджетних коштів. У цих умовах визначальним стане підвищення ефективності видатків, що відбуватиметься на основі їх пріоритетності та оцінки ступеня досягнення очікуваних результатів.
Депутати опрацювали питання порядку денного шостої чергової сесії, внесли свої пропозиції та зауваження, які уже 13 вересня детальніше опрацюють члени президії обласної ради.