25 листопада стартує щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.
Міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства» з 1991 року. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його та комплексно реагувати.
Упродовж шістнадцяти днів акції відзначаються такі важливі дати як Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Хмельницька обласна рада не стоїть осторонь проблем насильства. 15 вересня 2021 року обласною радою прийнято рішення “Про обласну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству на період до 2025 року”, згідно з якою в області проводяться відповідні заходи.
Одним із заходів обласної цільової соціальної програми «Молодь Хмельниччини» став соціальний проєкт “Школа без булінгу”, ініційований головою обласної ради Віолетою Лабазюк. В рамках проєкту в навчальних закладах громад області відбулася низка тренінгів, зустрічей зі школярами, засідань “за круглим столом”, інших заходів, спрямованих на протидію булінгу серед дітей.
На сьогодні в області діє нова обласна цільова соціальна програма «Молодь Хмельниччини» на 2022 – 2025 роки, в рамках якої в області щороку проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з формування культури міжособистісних взаємин, а також щорічна акція “16 днів проти насильства”.
Якщо ви страждаєте від домашнього насильства – своєчасно зверніться по допомогу.
Контакти служб для постраждалих від домашнього насильства:
• Національна поліція – 102;
• Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги – 067 452 42 31, 099 452 42 31;
• Гаряча лінія для жертв домашнього насильства — 1547;
• Національна дитяча гаряча лінія — 0 800 500 225 (безплатно зі стаціонарних телефонів), 116-111 (безплатно з мобільних);
• Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству — 0 800 500 335 (безплатно зі стаціонарних телефонів), 116-123 (безплатно з мобільних);
• Цілодобова правова допомога – 0 800 213 103.