5 жовтня у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулася презетація етнографічного альбому «Нетлінні. Українська державна символіка в народній вишивці та ткацтві». У заході взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк.
“Такі зустрічі є важливим кроком до пізнання, відкриття нашої самобутньої культурної спадщини – і для українців, і для всього світу”, – зазначив Валентин Іванович. І продовжив: “Ми знаходимось на найважливішому етапі нашої боротьби за незалежність, яка була проголошена, але не здобута у 1991 році. Ми вже довели усьому світові, що Україна є самостійною державою, має право на духовний і культурний суверенітет”.
Валентин Соколюк від імені керівництва обласної ради висловив вдячність творчій команді авторів альбому за унікальну кропітку працю, а також вручив їм Подяки обласної ради.
В етнографічному альбомі вперше демонструються близько 200 виробів ткацтва, вишивки, прикрас з прадавніми символами, які сьогодні є державними символами України.
Цікавим є той факт, що більшість виробів з національною українською символікою були створені в радянський період. Це яскраве свідчення спротиву українців проти поневолення іншими народами.
Нині вишиванка об’єднує українців та є зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиванку, адже прадавні символи захищають кожного, хто її одягає. Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них частину своєї душі, а українські воїни їх одягатимуть , – Україна непереможна!