Голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з начальником управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради Едуардом Монастирським відвідали заклади освіти обласної комунальної власності у місті Кам´янці-Подільському – Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр та Кам’янець-Подільську спеціальну школу.
Під час поїздки посадовці ознайомилися з підготовкою цих освітніх закладів до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року.
Зокрема, голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з керівниками оглянули матеріально-технічну базу закладів освіти – навчальні кабінети, харчоблок, їдальні, спальні, кімнати відпочинку та інші господарські приміщення.
Особлива увага, зважаючи на ситуацію в державі, була приділена питанню навчання учнів в очному або дистанційному режимі, враховуючи наявність та місткість укриттів.
«Навчання має бути очним. Адже це заклади реабілітаційного спрямування і всі навички від отримання знань дитина має здобувати в живому спілкуванні з педагогами та своїми однокласниками. Водночас, у закладах повинно бути створено безпечне освітнє середовище, де під час тривоги діти братимуть участь у навчальному процесі», – зауважила Віолета Лабазюк.
Окрім того, обговорили й питання організації харчування учнів під час освітнього процесу.
Головним призначенням Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру є забезпечення реалізації права дітей з комплексними порушеннями розвитку на здобуття дошкільної, початкової і базової середньої освіти, отримання ними корекційно-розвиткової допомоги та комплексних реабілітаційних заходів.
Діяльність педагогічного колективу Кам’янець-Подільської спеціальної школи спрямована на впровадження всеукраїнського експерименту «Організаційно-педагогічні умови надання корекційної допомоги дітям з порушенням зору», проведення дослідно-експериментальної роботи з проблеми «Психолого-педагогічне проектування особистісного розвитку дітей з особливими потребами в системі навчально-виховного процесу», вирішення проблеми «Особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, впровадження інноваційних технологій, як ефективний засіб реабілітації та формування життєвих компетентностей здобувачів освіти».
У закладі навчаються, виховуються, лікуються і проходять реабілітацію діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей.
До послуг дітей, які навчаються за загальноосвітньою навчальною програмою для дітей сліпих та зі зниженим зором діють кабінети інформатики, математики, фізики, біології, географії, української мови, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, лінгафонний та логопедичний, індивідуального навчання, майстерні трудового навчання, які оснащено сучасною комп’ютерною технікою: 5 інтерактивними дошками, 6 мультимедійними проєкторами, магнітними дошками, телевізорами. Є ігрова кімната, кімната психологічного розвантаження, спортивна зала та зала лікувальної фізичної культури.