22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності.
Цього дня 1918 року уперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Український парламент – Центральна Рада – схвалила Четвертий універсал. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалося утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти.
22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.
З нагоди Дня Соборності та річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки, 22 січня цього року, на межі Хмельниччини та Тернопільщини, зокрема Волочиської та Підволочиської територіальних громад зустрілися делегації обох регіонів – представники обласних рад та військових адміністрацій, духовенство, військовослужбовці, депутати рад різних рівнів та громадськість.
На мосту єднання через річку Збруч учасники делегацій традиційно обмінялися короваями та з’єднали полотнища синьо-жовтого Державного стягу.
Від Хмельницької обласної ради у заході взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.
Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять усіх героїв, які загинули за незалежність України та згадали загиблих земляків у російсько-українській війні.
Священнослужителі відправили молебень за мир в Україні, за єдність, соборність та незалежність.
Звертаючись під час виступу до присутніх, Тетяна Зеленко передала вітання від голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу та зазначила: «Для українців 22 січня є другою за значенням датою після 24 серпня – Дня Незалежності України. Більше сотні років тому Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, ніби Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики. На початку ХХ століття українці об’єднались після падіння імперій. Сьогодні, на жаль, ми змушені знову відстоювати нашу соборність і незалежність – на фронті, у тилу, на всій території нашої держави, боронячи від ворога наші одвічні цінності. Але наша нація – незламна! Лише у єднанні ми здобудемо Перемогу! Наша Україна буде успішною та заможною, а ключове – мирною та вільною!».
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.