Сьогодні, вже сімнадцятий рік поспіль, ми святкуємо державне свято України, присвячене вшануванню одного з її державних символів – Прапора України, синьо-жовтого стяга, який освячує наше життя, нашу боротьбу і нашу непереборну ходу до перемоги.
Саме 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. До цієї події і прив’язаний Указ Президента України 2004 року «Про День Державного Прапора України». 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження жовто-блакитного стяга як Державного прапора України.
І сьогодні, з нагоди свята, за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, народних депутатів України, депутатів обласної та міської рад, представників підприємств, установ та організацій міста й області, громадськості відбулися урочистості та церемонія підняття Державного Прапора.
Спочатку усі присутні мали змогу побачити пряму трансляцію урочистого підняття державного прапора за участю Президента України Володимира Зеленського, яке відбулось в географічному центрі України – селі Мар’янівка Черкаської області. Тут, біля флагштока з національним стягом, розміщено і артоб’єкт, де розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють 24 області України й український Крим.
На Хмельниччині ж цьогоріч урочистості відбулись на території Дендрологічного парку “Поділля”, де побудовано та встановлено 50-метровий флагшток Державного Прапору України. Найбільший прапор області має розміри 10 на 15 метрів.
З вітальною промовою до усіх присутніх звернулась голова обласної ради Віолета Лабазюк: “Цей день є одним з найбільш знакових свят в історії України. Це свято всіх поколінь українців, як данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний, часом трагічний шлях. Церемонія підняття прапора в кожного українця викликає найщиріші патріотичні почуття та гордість за свою Батьківщину. Державний прапор України – одна із головних національних святинь українського народу. Ніщо більшою мірою не символізує мир, ніж блакитна вись та жовте поле. Ми всі разом спільною працею зобов’язані щоденно робити поступ вперед задля головного – мирного, щасливого та достойного життя. Не маю жодних сумнівів, що громада нашої області здатна на надзвичайні зусилля і великі перемоги”.
В усі часи державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Це наш історичних дух, наша совість і символ нашої незламності, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Прапор символізує єдність земель, сконсолідує міста і області в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Прапор символізує стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів. Саме під синьо-жовтим знаменом український народ утверджує віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.