У період від 23 до 25 березня 2023 року в Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова працювала експертна група з проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Бакалавр соціального забезпечення» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення».
До роботи експертної групи в режимі онлайн 23 березня долучився заступник голови обласної Валентин Соколюк.
До складу робочої групи увійшли науковці, стейкхолдери та роботодавці.
Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова є закладом комунальної форми власності територіальних громад області, який прагне переважно задовольняти потреби регіональних роботодавців, в тому числі у сфері соціального забезпечення.
Основними цілями освітньої програми за спеціальністю «Соціальне забезпечення» є підготовка фахівців високого рівня для сфери соціального забезпечення, які:
- володіють фундаментальними знаннями та прикладними навичками з визначення механізмів організації надання соціального забезпечення;
- здатні вирішувати практичні завдання з використанням визначених механізмів, у сфері соціального забезпечення при прийнятті управлінських рішень з організації надання соціального забезпечення окремим категоріям;
- готові до подальшої самостійної діяльності за обраною професією.
Також університет активно співпрацює з територіальними громадами області, зокрема, через проходження навчальних практик у Теофіпольській селищній раді, у Маківській сільській раді, у Старокостянтинівській міській раді, у Старосинявському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради, у відділі соціального захисту Красилівської міської ради, в Комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Старокостянтинівської міської ради тощо.
Особливістю освітньої програми є: її регіональна орієнтованість, яка визначається потребами Хмельницької області;
- здобувачі вищої освіти отримують усі необхідні компетентності у сфері соціального забезпечення з урахуванням подальшої професійної діяльності, у тому числі на публічній службі;
- складові компоненти програми передбачають оволодіння комплексом знань із соціальної роботи, економіки, публічного управління та права. За напрямками Публічне управління, Адміністративний менеджмент, Фінанси, Право здійснюється підготовка фахівців на першому, другому та третьому рівнях освіти. Тому підготовку фахівців за спеціальністю 232 Соціальне забезпечення здійснюють провідні науково-педагогічні працівники Університету. Належна підготовка бакалаврів є вважливою передумовою їх якісної роботи у сфері соціального забезпечення. За сучасних умов потреба у висококваліфікованих фахівцях у сфері соціального забезпечення зростатиме надалі через збільшення кількості соціально незахищених осіб з числа населення області, переміщення на тимчасове проживання значної кількості внутрішньо переміщених осіб, зокрема і тих, котрі назавжди залишаться проживати в області через неможливість чи небажання повернутися до місць попереднього проживання.
Навчання за цією програмою наддасть можливість сформувати у випускників компетентності необхідні для подальшої ефективної роботи у сфері соціального забезпечення, зокрема шляхом проходження практик та вивчення цілого комплексу дисциплін, необхідних у практичній роботі.
Випускники програми зможуть працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях різних видів діяльності та форм власності.