Про секторальні реформи як невід’ємну складову процесу децентралізації у розрізі бюджетної політики говорили сьогодні, 23 лютого, в Хмельницькій обласній раді у ході одноденної фахової майстерні для більше трьох десятків представників обласної, районних рад та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.
Привітав учасників зустрічі та побажав плідної роботи голова обласної ради Михайло Загородний.
«На Хмельниччині, яка має успішний трирічний досвід процесу утворення та функціонування об’єднаних територіальних громад, основний фінансовий ресурс сконцентрований в місцевих бюджетах. Переконаний, що сьогоднішнє засідання фахової майстерні дасть можливість посадовим особам місцевого самоврядування ще більше дізнатися про особливості формування збалансованих місцевих бюджетів, доцільність використання коштів з метою створення точок зростання та вміння пошуку додаткових джерел фінансування», – зазначив Михайло Васильович.
Даний захід відбувся за ініціативи Української асоціації районних та обласних рад спільно з Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні » (ПУЛЬС).
Учасники фахової майстерні проаналізували особливості формування та виконання місцевих бюджетів, фінансових переваг і додаткових ресурсів для об’єднаних територіальних громад. Також учасники зустрічі обговорили бюджетну політику на 2018 рік, делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад, проблемні питання і загрози для місцевих бюджетів, які з’являються під час роботи. Презентація “Бюджетна децентралізація: мета, етапи, інструменти реалізації”.
Разом із модератором заходу Юрієм Стефанчуком посадові особи місцевого самоврядування дискутували, запитували, ділилися досвідом.
Проведення практикуму дало змогу максимально зосередитись на труднощах, з якими доводиться стикатися представникам органів місцевого самоврядування у контексті здійснення бюджетної децентралізації.
У лютому подібні фахові майстерні для представників районних та обласних рад пройшли у Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській та Рівненській, Тернопільській та Кропивницькій обласних радах.