В обласній раді тривають засідання балансових комісій з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2017 рік. Відповідно до затвердженого графіку, впродовж двох днів, 15 та 16 лютого, звітують керівники 34-х закладів охорони здоров’я.
Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Михайла Загородного члени балансової комісії заслухали результати фінансово-господарської діяльності 17-ти закладів: Хмельницької обласної лікарні, обласного кардіологічного диспансеру, обласної дитячої лікарні, обласного онкологічного диспансеру, Державного патологоанатомічного Центру України, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, обласного шкірно-венерологічного диспансеру, обласного протитуберкульозного диспансеру, комунальних закладів обласної ради «Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи» та «Славутська обласна туберкульозна лікарня», Голозубинецька обласна протитуберкульозна лікарня, Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка», обласний психоневрологічний диспансер, обласний наркологічний диспансер, обласні психіатричні лікарні №1 та №3 і комунальний заклад охорони здоров’я «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка».
До складу даної балансової комісії увійшли депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради, Департаментів охорони здоров’я, фінансів, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.
«Впродовж останніх років з обласного бюджету на галузь охорони здоров’я виділяється найбільше коштів, однак, на жаль, проблем не меншає, – зазначив Михайло Загородний. – Для обласної ради ж залишається пріоритетом весь можливий фінансовий ресурс направити на створення сприятливих умов для надання мешканцям області висококваліфікованих діагностичних та лікувальних послуг».
Члени комісії проаналізували представлені керівниками та фінансистами медичних закладів показники про свою роботу за минулий рік та визначили завдання на поточний.
Зокрема, було рекомендовано директорам й надалі здійснювати заходи щодо заощадливості енергоносіїв та теплопостачання. Окремим керівникам наголошено на необхідності перегляду довготермінових договорів оренди з орендарями з перспективою збільшення вартості плати за оренду приміщень, а також збільшення кількості надання платних послуг, що дасть змогу значно поповнити позабюджетні надходження закладів.