Юні знавці ботаніки з Хмельниччини – призери VIІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків

Минулого тижня Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Миколаївським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді на території Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський», що у Миколаївській області, проводився VIІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків. Уучасть заході взяли представники Хмельниччини – команда юних ботаніків у складі однієї учениці Кузьминської ЗОШ І-ІІІ ступенів та двох учениць – вихованок гуртка юних рослинників ХОЕНЦУМ, діючого на базі Западинської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району, під керівництвом Тетяни Олександрівни Янюк, вчителя біології цієї школи.

З метою забезпечення умов безпеки життєдіяльності неповнолітніх та згідно з Положенням про Всеукраїнські експедиційно-польові збори команд юних екологів і натуралістів та вимогами організаторів, члени нашої обласної команди мали зручний спортивний і теплий одяг, головні убори, закрите та змінне взуття для проведення екскурсії в природу, дощовики, захисні засоби від комарів і кліщів, предмети особистої гігієни та визначники.

Під час Збору були проведені заходи, до яких активно й результативно долучились наші юні знавці ботаніки: звіт-презентація про проведені експедиції, походи, польові практики своєї області; фотовиставка «Червонокнижні рослини рідного краю», (делегація підготувала і представила кольорові тематичні фотографії формату А-4); проведення командами польової практики з ботаніки на території РЛП «Тилігульський»; дозвільно-пізнавальна програма.

Згідно з  підсумками журі Збору, команда юних ботаніків із Западинець у складі школярок Наталії Свістак і Марії Зарічної та Момот Катерини із Кузьмина, які гідно представили юннатів і школярів Хмельниччини, здобула 2 призових місця і її було відповідно відзначено грамотами та Дипломом організаторів:  І-ше місце у фотовиставці «Червонокнижні рослини рідного краю»;  ІІІ місце  за підсумками польової практики з ботаніки на території РЛП «Тилігульський». Керівника команди Т.О.Янюк організатори Збору відзначили Подякою.

Цей успіх – результат непересічної уваги еколого-натуралістичній творчості неповнолітніх, яку сьогодні приділяють педагоги в багатьох школах області.

                             За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ

попередня статтяДля подальшого успіху децентралізації потрібні секторальні реформи, — Геннадій Зубко
наступна статтяМихайло Загородний провів прийом громадян з особистих питань